Zdravotní pojišťovny

Všeobecná zdravotní pojištovna konečně schválila příspěvek na nákup bezlepkových potravin

Příspěvek je určen pojištěncům VZP do věku 26 let (za předpokladu, že jsou nezaopatřenými dětmi - studenty) s diagnózou celiakie. Těmto pojištěncům VZP přispěje v roce 2014 až 6 000 Kč na nákup bezlepkových potravin. Příspěvek je možné čerpat v červenci a srpnu zpětně za první pololetí roku a v prosinci za druhé pololetí vždy v maximální výši 3 000 Kč.

Program je určen pro pojištěnce VZP ČR, kteří:

 • jsou ve věku do 18 let, resp. do 26 let za předpokladu, že se soustavným studiem připravují na budoucí povolání (status „nezaopatřené dítě“)
 • předloží všechny požadované doklady.
 • jsou členy Klubu pevného zdraví 
 • nedluží na pojistném/penále na zdravotním pojištění
 • nejsou k datu žádosti přeregistrováni k jiné zdravotní pojišťovně (nepodali žádost o přeregistraci).

O příspěvek může klient (nebo jeho zákonný zástupce) požádat osobně na pobočkách VZP nebo písemně poštou a to v těchto časových obdobích:

 1. Příspěvek až 3 000 Kč za 1. pololetí 2014. (červenec, srpen)
 • Osobně nejdříve 1. 7. 2014 a nejpozději v pátek 29. 8. 2014.
 • Písemně poštou odeslat žádost v období od 1. 7. 2014 do neděle 31. 8. 2014 (datum podacího razítka České pošty).
 1. Příspěvek až 3 000 Kč za 2. pololetí 2014 (prosinec)
 • Osobně na pobočkách VZP nejdříve 1. 12. 2014 a nejpozději 31. 12. 2014.
 • Písemně podaná žádost o příspěvek za 2. pololetí 2014 bude akceptována za předpokladu, že podací razítko České pošty bude nejpozději 15. 12. 2014. V opačném případě žádost o příspěvek nebude zpracována a příspěvek nebude žadateli vyplacen.

Nevyzvednutý příspěvek v 1. pololetí nebude převáděn do 2. pololetí. Není možné čerpat celou částku 6 000 Kč jednorázově.

Jaké doklady předložit?

 1. Originální účetní/daňové doklady o nákupu potravin s označením bezlepková potravina nebo potravina bez lepku (Náležitosti platebních dokladů a podmínky jejich uznání)
 • Při žádosti o příspěvek za 1. pololetí budou akceptovány platební doklady vystavené v období od 1. 1. 2014 do 30. 6. 2014.
 • Při žádosti za 2. pololetí budou akceptovány platební doklady vystavené v období od 1. 7. 2014 do 31. 12. 2014.
 • Předložené doklady o nákupu se mohou vždy v příslušném pololetí sčítat, nevyzvednutá částka za první pololetí nebude přesunuta do druhého pololetí.
 1. Doklad o diagnóze celiakie.
 • Doklad vystavuje lékař na formuláři Potvrzení ošetřujícího lékaře (Dg. celiakie) pro poskytnutí příspěvku na bezlepkovou dietu.
 • Diagnózu celiakie je možno jednoznačně stanovit pouze na základě provedené endoskopie a vyhodnocení bioptického vzorku sliznice střeva nebo při prokázané 10x vyšší hladině protilátek IgA proti lepku, než je norma.
 • Doklad o diagnóze celiakie se předkládá pouze 1x při podání první žádosti o příspěvek v roce 2014. V dalších letech není nutné při žádosti o příspěvek opětovně toto potvrzení předkládat.
 1. Žádost o příspěvek pří písemné žádosti poštou
  Pokud bude žádost o příspěvek podána písemně poštou, je potřeba kromě výše uvedených dokladů přiložit také vyplněnou Žádost o příspěvek.

VZP ČR vyplatí příspěvek po splnění podmínek pro přiznání příspěvku dle zadání žadatele na formuláři „Žádost o příspěvek“, a to v hotovosti nebo na bankovní účet žadatele (ve výjimečných případech, na výslovnou žádost klienta, také poštovní poukázkou).

Materiál byl převzat z portálu VZP

Komentáře k článku
:
:
:
YPWJG:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace