Zdravotní pojišťovny

Dopis zdravotní pojišťovně - vybráno z komentářů

Mám celiakii, pojišťovna se tváří, že jsem zdravý

Dobrý den, také trpím celiakií. Moje pojišťovna MVČR se tváří, že jsem zdravý a tedy není třeba, abych čerpal jakékoli příspěvky ze zdravotního pojištění, jehož jsem řádným plátcem, neb mi nic jiného nezbývá.

Obdržel jsem od pojiťovny dva dopisy, které jsou zcela nicneříkající a vesměs mne odkazují na sociální odbor městského úřadu. Je to samozřejmě naprostý nesmysl, protože tento odbor se má starat o sociálně slabé, což já nejsem. Hledám tedy novou pojišťovnu. 

Vaše poskytuje příspěvek na nákup bezlepkových potrvin. Ten je však určen jen mladším 19 let vč. Nerozumím tomu, jak byla stanovena tato věková hranice. To 20letí již mohou v krajním případě na následky své nemoci zažívacího traktu zemřít a pojišťovna bude jen přihlížet, nebo bude hradit až následnou léčbu např. rakoviny, která se v důsledku neléčené celiakie může rozvinout? Nechápu tento přístup pojišťoven a prosím, ba žádám, o jeho objasnění.

Zásadní otázky však přetrvávají a také si žádají odpověď: 

1. je celiakie nemocí?

2. jestliže ano a její jedinou léčbou je doživotní bezlepková dieta, neměla by tato jediná léčba být alespoň částečně hrazena ze zdravotního pojištění?

3. jestliže hrazena není, jaký je důvod této situace?

4. jaká je logika přehlížení existence nemoci celiakie ze strany zdravotních pojišťoven?

Ano, ušetřit, to je pro pojišťovny zjevně nejdůležitější. Je to ovšem krátkozraké rozhodnutí, neboť neléčená celiakie a někdy i léčená vede k daleko závažnějším onemocněním, které již pojišťovny hradit, naštěstí, musí, a je to pro ně nesrovnatelně dražší.

Předem děkuji za odpovědi. Zdeněk Ševčík

Dopis byl zaslán k vyjádření zdravotní pojšťovně.
Komentáře k článku
:
:
:
HZJSK:
Datum: 29.6.2021 9:43:35
Pozornost. Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou. Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík Wagdy Rezkel Sheikh
Od: Požka
Datum: 14.12.2012 10:21:22
Pane Zdeňku, odpovídám po delší době, neboť jsem na těchto stránkách delší čas nebyla. Mám ZP Česká průmyslová a předtím jsme byli celá rodina (6 lidí) u Metalky. Tu sloučili právě s ČP a již druhý rok můžu čerpat 1 000,- Kč. Dodám paragony a je to. Není to moc, já vím, když si vezmu, kolik se hradí např. kuřákům, když se jim zjistí rakovina plic a oni chodí na chemo, ale to je život... Je to cca 10 kg mouky, tak si říkám, lepší něco, než nic..
Od: Veronika
Datum: 19.10.2012 17:52:22
Pane Ševčíku doporučuji pojišťovnu 205 ČPZP hradí příspěvek na nákup bezl.potravin ve výši 1500,-Kč ročně všem bez rozdílu věku,sice nic moc (kdyby to alespoň bylo měsíčně)ale lepší než nic.Nechápu že v ostatních zemích EU to jde např.na Slovensku mají všechno na recept hrazeno pojišťovnou a u nás nic.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace