Zdravotní pojišťovny

Všeobecná zdravotní pojišťovna pro celiaky

Program Bezlepková dieta je určen pojištěncům VZP s diagnózou celiakie. VZP těmto svým klientům přispívá na nákup potravin bez lepku až 3 600 korun ročně. Příspěvek je určen pro klienty do věku 19 let včetně, je čerpán vždy za čtvrtletí zpětně a je určen na nákup bezlepkových potravin.

Základní podmínky

 • Příspěvek je určen pojištěnci VZP ve věku do 19 let včetně s diagnózou celiakie (nutno doložit Potvrzením od lékaře).
 • Celková výše příspěvku je maximálně 3600 Kč / rok.
 • Příspěvek se čerpá za čtvrtletí vždy do maximální výše 900 Kč. Žádosti o příspěvek je třeba podávat za uplynulé čtvrtletí zpětně vždy v nadcházejícím měsíci.
 • Žádosti o příspěvek je možné přijímat od 1. 4. 2012(dále viz Podrobné podmínky získání příspěvku).
 • Příspěvek je poskytován na nákup potravin označených jako potraviny neobsahující lepek a je poskytován ve výši předložených dokladů za nákup potravin bez lepku.
 • Příspěvek je poskytnut po splnění stanovených podmínek s tím, že VZP ČR má právo ukončit poskytování příspěvků po vyčerpání stanoveného finančního limitu pro daný program a druh příspěvku.

Postup získání příspěvku

 • Žádost o příspěvek lze podat osobně na pracovištích VZP ČR, zákonný zástupce se prokazuje na základě úřední listiny (např. rodný list, zápis v občanském průkazu, soudním rozhodnutím).
 • O příspěvek je možné žádat od 1. dubna 2012 (zpětně za období leden – březen 2012).
 • O příspěvek lze zažádat vždy za uplynulé čtvrtletí, tedy žádá se vždy jen první měsíc po skončení čtvrtletí (tj. v dubnu 2012 / červenci 2012 / říjnu 2012 /do 10. ledna 2013), a to zpětně za uplynulé čtvrtletí o příspěvek do výše 900 Kč. Nevyzvednutá částka za příslušné čtvrtletí není načítána pro další čtvrtletí.
 • Příspěvek je vyplácen v hotovosti nebo na bankovní účet žadatele.

K žádosti je nutné předložit:

 • potvrzení lékaře o diagnóze celiakie (Potvrzení_diagnózy_celiakie.pdf),
 • originály platebních dokladů na nákup potravin s označením bezlepková potravina nebo potravina bez lepku na částky v českých korunách s datem z příslušného čtvrtletí roku 2012.
Komentáře k článku
:
:
:
GOFPQ:
Datum: 29.6.2021 9:40:10
Pozornost. Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou. Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík Wagdy Rezkel Sheikh
Od: ivab
Datum: 18.10.2012 23:13:14
Zdeněk Ševčík: Zdenku, Váš příspěvek jsem dočasně vystavila také v "novinkách" na úvodní straně těchto webovek. Očekáváme odezvu ze stravny zdravotní pojišťovny. Zdravím, Iva Bušinová
Datum: 4.10.2012 17:48:33
článek samozřejmě zasílám k odpovědím zdravotní pojišťovně. Zde by se snad mohla rozvinout debata nejen odborné společnosti.
Datum: 4.10.2012 17:46:41
Dobrý den, také trpím celiakií. Moje pojišťovna MVČR se tváří, že jsem zdravý a tedy není třeba, abych čerpal jakékoli příspěvky ze zdravotního pojištění, jehož jsem řádným plátcem, neb mi nic jiného nezbývá. Obdržel jsem od ní dva dopisy, které jsou zcela nicneříkající a vesměs mne odkazují na sociální odbor městského úřadu, což je samozřejmě naprostý nesmysl, protože tento odbor se má starat o sociálně slabé, což já nejsem. Hledám tedy novou pojišťovnu. Vaše poskytuje příspěvek na nákup beylepkových potrvin. Ten je však určen jen mladším 19 let vč. Nerozumím tomu, jak byla stanovena tato věková hranice. To 20letí již můžou v krajním případě na následky své nemoci zažívacího traktu zemřít a pojišťovna bude jen přihlížet, nebo bude hradit až následnou léčbu např. rakoviny, která se v důsledku neléčené celiakie může rozvinout? Nechápu tento přístup pojišťoven a prosím, ba žádám, o jeho objasnění. Zásadní otázky však přetrvávají a také si žádají odpověď: 1. je celiakie nemocí? 2. jestliže ano a její jedinou léčbou je doživotní bezlepková dieta, neměla by tato jediná léčba být alespoň částečně hrazena ze zdravotního pojištění? 3. jestliže hrazena není, jaký je důvod této situace? 4. jaká je logika přehlížení existence nemoci celiakie ze strany zdravotních pojišťoven? Ano, ušetřit, to je pro pojišťovny zjevně nejdůležitější. Je to ovšem krátkozraké rozhodnutí, neboť neléčená celiakie a někdy i léčená vede k daleko závažnějším onemocněním, které již pojišťovny hradit, naštěstí, musí, a je to pro ně nesrovnatelně dražší. Předem děkuji za odpovědi.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace