Zdravotní pojišťovny

Oborová zdravotní pojišťovna - vyšetření celiakie zdarma

logoCeliakie je autoimunitní, systémové  onemocnění dětí a dospělých způsobené nesnášenlivostí lepku (glutenu). Jedinou kauzální terapií je v současné době celoživotní bezlepková dieta.  Nemoc lze zařadit do autoimunitních zánětů střeva společně s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou. Jde tedy o agresivní zánětlivou reakci našeho imunitního systému proti buňkám střevní stěny.

Projevy jsou různé. Dítě či dospělý trpí nevysvětlitelnou únavou, občasným průjmem, nadýmáním, bolestmi břicha, hubnutím. Může také trpět anemii, různými formami alergie, jeví známky úbytku vápníku, kůže pálí, svědí, mohou se vyskytovat kožní vyrážky na obličeji, loktech a kolenou, někdy dochází ke zpoždění růstu, poruchám plodnosti atd. Není však výjimkou ani nevysvětlitelná porucha koncentrace, podrážděnost, smutek.

Když už do ordinace přichází pacient s jasnými projevy, lékař provádí vyšetření laboratorní, endoskopické, mikroskopické aj. Diagnóza je stanovena. Avšak stále více se setkáváme s klienty, kteří mají projevy nejasné  nebo prostě jen vědí, že se v rodině takové onemocnění vyskytuje.

Současně s celiakií se mohou objevit i další autoimunitní nemoci, jako např. cukrovka 1. typu, nemoci štítné žlázy, jater nebo kloubů. Cílem programu je včasné odhalení onemocnění způsobené celiakií a předcházení nemocí, které patří k mimořádné symptomatice onemocnění.

Určeno pojištěncům OZP bez omezení věku, kteří nejsou léčeni na onemocnění celiakie.

Frekvence vyšetření 1x za 2 roky.

V případě Vašeho zájmu si z uvedeného seznamu vyberete vyhovující zdravotnické zařízení a telefonicky si v tomto zdravotnickém zařízení zajistíte termín vyšetření

Upozornění!

Vyšetření je pro pojištěnce OZP zdarma jen v případě, že proběhne ve zdravotnickém zařízení, se kterým má OZP na tento program uzavřený smluvní vztah. Na základě výsledku provedeného preventivního vyšetření vám bude předána lékařská zpráva, kterou doporučujeme předat svému registrujícímu lékaři.

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
FDKKC:
Datum: 29.6.2021 9:41:13
Pozornost. Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou. Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík Wagdy Rezkel Sheikh
Datum: 21.7.2015 9:10:38
Dobrý den, prosím Vás pěkně,kde najdu seznam zdravotních zařízení na vyšetření mého vnuka (7 let.)
Od: Gustav
Datum: 4.2.2015 13:30:54
Dobry den, ptám se stejne jako paní Lucie, kde najdu seznam zdravotnických zařízení?
Od: lucie
Datum: 15.11.2013 10:05:21
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde bych mohla najít seznam zdravotnických zařízení, se kterými má OZP smlouvu na preventivní vyšetření celiakie. Mockrát díky.
Od: Monika
Datum: 4.10.2013 11:46:08
Dobrý den,jen připomínka k proplácení od pojištoven. Souhlasím s p. Lucií,je to opravdu malá částka,ale lepší než nic. Mám pojištovnu Ozp,a teprve nedávno jsem zjistila,že i tato pojištovna přispívá.Ale už se my nelíbí to, že musíte absolvovat nějaký preventivní program.Dají vám nabídku,a z té si musíte vybrat,a teprve pak odešlete svoji žádost,aby jste měla nárok na příspěvěk.A k tomu to měli pouze limitované časem.Bylo to dokonce září.Takže už mám smůlu.A žádný příspěvěk nedostanu.Jiný pojištovny dávají více,a hlavně to asi není limitované nějakou dobou,nebo ano?Pokud tu bude někdo kdo o tom ví více,budu ráda když poradí,nebo dá informaci.Díky :-)
Datum: 9.11.2012 20:21:47
Dobrý den, jen připojuji informaci, že od 2012 proplácí OZP účtenku za bezlepkové potraviny (odkudkoli, např. i z bezlepkového e-shopu) v hodnotě 500-1500 za rok. Je to legračně málo, ale lepší než nic :-)

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace