Zdravotní pojišťovny

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna - 1 500 Kč na nákup bezlepkových potravin

logoČPZP v roce 2011 poskytne zákonným zástupcům dětí a mládeže ve věku do 18 let včetně s diagnózou celiakie příspěvek do výše 1 500 Kč.

Možnosti čerpání:
 • Bezlepkové potraviny
  • Veškeré potraviny, které patří do oblasti bezlepkové diety a jsou zakoupené v lékárně, prodejně zdravé výživy nebo ve speciálním oddělení bezlepkových potravin v hypermarketech a na specializovaných webových stránkách. Nejsou akceptovány přirozeně bezlepkové potraviny (např. rýže)
 • Bezlepkové suroviny
  • Veškeré suroviny, ze kterých se bezlepkové potraviny patřící do oblasti bezlepkové diety připravují a jsou zakoupené v lékárně, prodejně zdravé výživy nebo ve speciálním oddělení bezlepkových potravin v hypermarketech nebo jiných prodejnách a na specializovaných webových stránkách
 • Domácí pekárna
  • Spotřebič pro domácí použití, který má speciální program pro zpracování bezlepkových surovin.
 • Ozdravný pobyt dětí do 18 let
  • Pobyt, který je prokazatelně organizován pro dětské pacienty s diagnózou celiakie.

K čerpání převodem na bankovní účet zákonného zástupce dítěte je nutné předložit:

 • výpis z bankovního účtu nebo průkazní kartičku k bankovnímu účtu
 • Občanský průkaz zákonného zástupce dítěte (v případě, že dítě není v občanském průkazu uvedeno, nutno předložit rodný list dítěte)
 • Potvrzení od gastroenterologa (V případech, kdy již pojištěnec v minulosti tento program čerpal, není nutno předkládat potvrzení opakovaně)
 • Originál dokladu o úhradě speciálních bezlepkových potravin nebo surovin, na kterém bude uvedeno:
  • název produktu a jeho specifikace jako "bezlepkový"
  • jméno, příjmení a rodné číslo pojištěnce
  • datum úhrady
  • uhrazenou částku
  • razítko a podpis pracovníka vystavujícího doklad
 • Z dokladu musí být jednoznačně zřejmé, že se jedná o bezlepkovou potravinu nebo surovinu.
 • V případě nákupu ve specializovaném internetovém obchodě je nutné doložit fakturu s vyspecifikovanými položkami nákupu speciálních bezlepkových potravin i potvrzení o platbě vystavené poštou či doručovací službou.
 • Daňový doklad/Potvrzení vystavené organizátorem o absolvování ozdravného pobytu musí obsahovat:

Doklad, na kterém je čitelně uvedena identifikace vystavujícího subjektu, nemusí obsahovat razítko, ale musí obsahovat tyto identifikační údaje – název firmy, IČ, adresa firmy.

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
ZVCVE:
Datum: 29.6.2021 9:40:34
Pozornost. Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou. Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík Wagdy Rezkel Sheikh
Od: Lenka
Datum: 2.4.2017 15:42:12
Tak teď už ČPZP nepřispívá dospělým celiakům ani korunu! Před 2 měsíci mi zjistitli celiakii a při dotazu na pojišťovnu na nějaký příspěvek jsem byla odbyta tím, že žádný příspěvek nedávají... Asi čekají, až lidé, kteří nemají na tuto dietu budou léčit na rakovinu, diabetes apod. ... Tak to tady nyní funguje. Na léky se přispívá a na dietu ne. Holt jsme si "vybrali" špatnou nemoc ...
Od: dytrych10
Datum: 16.7.2011 15:57:03
ČPZP přispívá svým klientům i od 18 let,tedy všem dospělým částkou 1500Kč,já jsem u této pojištovny již 3 roky a "tajně čekám",že by se částka mohla zvýšit,stačí to tak na dva pořádné nákupy/mouka atd/.Tom

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace