Zdravotní pojišťovny

Všeobecná zdravotní pojišťovna - 3 600 Kč na nákup bezlepkových potravin

Pojištěnci do 19 let včetně s diagnózou celiakie

logoProgramy „Zdravý život“ pro pojištěnce nad 15 let a „Zdravá rodina“ pro děti nabízí svým klientům od 1. března opět Všeobecná zdravotní pojišťovna. Do samostatného programu vyčlenila v letošním roce příspěvek na bezlepkovou dietu. Pojištěnci ve věku do 19 let včetně, s diagnózou celiakie, tak mohou získat až 3 600 Kč na nákup bezlepkových potravin.

ProgramZdravý život je určen pro klienty VZP od 15 let, kteří jsou současně členy Klubu pevného zdraví (KPZ). Spočívá ve sbírání bodů za absolvování pravidelných preventivních prohlídek a onkologického screeningu, za dárcovství krve nebo kostní dřeně, ale třeba i za pravidelné sportování. Nasbírané body, které si klient zaznamenává na kartě kreditního programu Zdravý život, je pak možné vyměnit za finanční příspěvek na jakékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění a na pohybové nebo rehabilitační aktivity.

Jeden získaný bod se rovná padesáti haléřům. Příspěvek se vyplácí jednou za rok po získání minimálně 500 bodů (250 Kč), maximálně může jít o 1 500 Kč (tedy 3 000 bodů). Získané body se v případě jejich nevyčerpání převádí do dalšího roku. Finanční příspěvek je účastníkovi programu poskytován jako souhrnný příspěvek na jakékoli absolvované očkování (nehrazené z veřejného zdravotního pojištění a s výjimkou těch, která budou zařazena do tzv. voucherového systému) a na pohybové nebo rehabilitační aktivity (nehrazené z veřejného zdravotního pojištění).

V rámci programu Zdravá rodina poskytuje VZP finanční příspěvek dětem ve věku do 14 let (včetně), pojištěným u VZP. Příspěvek je pro rok 2011 stanoven v maximální výši 500 Kč (podle předložených platebních dokladů). Čerpat ho lze buď na jakékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (kromě očkování zařazených do tzv. voucherového systému VZP, v němž bude letos s největší pravděpodobností opět zařazeno očkování proti rakovině děložního hrdla a proti rotavirům), nebo na fixní ortodontické aparátky. Na tento příspěvek má dítě nárok jedenkrát ročně, a to jednorázově, bez možnosti postupného čerpání. Zákonný zástupce i dítě musejí být k datu podání žádosti pojištěni u VZP.

Program Bezlepková dieta je určen pro pojištěnce VZP ve věku do 19 let včetně, s diagnózou celiakie (doklad o diagnóze je třeba předložit). Finanční příspěvek je určen na nákup potravin bez lepku a činí maximálně 3 600 korun za rok (podle předložených platebních dokladů). Je poskytován vždy za uplynulé čtvrtletí, a to podle předložených dokladů o nákupu potravin s označením bezlepková potravina nebo potravina bez lepku, maximálně ve výši 900 Kč.

Žádost o příspěvek za první čtvrtletí je třeba podat v dubnu (od 1. 4. do 30. 4. 2011) a příspěvek bude poskytnut pouze na doklady vystavené od 1. 1. do 31. 3. 2011. Další žádosti budou přijímány v červenci a v říjnu letošního roku a v lednu 2012. Předložené doklady o nákupu se mohou vždy v příslušném čtvrtletí sčítat, nevyzvednutá částka za příslušné čtvrtletí propadá. Pojištěnec, který chce příspěvek čerpat, i jeho zákonný zástupce (v případě nezletilosti) musejí být k datu podání žádosti pojištěni u VZP.

Na každý program financovaný z fondu prevence byl stanoven finanční limit a VZP si vyhrazuje právo ukončit poskytování příspěvků po jeho vyčerpání. Více informací o výhodách a finančních příspěvcích poskytovaných klientům VZP najdete na www.vzp.cz/vyhody.

Komentáře k článku
:
:
:
PTCOR:
Datum: 29.6.2021 9:43:11
Pozornost. Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou. Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík Wagdy Rezkel Sheikh
Od: kaplanka5
Datum: 22.4.2014 9:47:30
Bohužel pro rok 2014 se příspěvky zatím nevyplácí. Na VZP mi řekli, že možná budou vědět více na konci prvního pololetí, ať sleduji tedy web. Jestli budou příspěvky zrušeny bude to velká rána pro rodinný rozpočet, navíc v momentě, kdy VZP šla skutečně příkladem v pomoci celiakům!
Od: jana
Datum: 8.4.2014 11:24:02
Dobrý den.Chci se zeptat jestli zdr.pojištovna bude dál vyplácet příspěvek na bezlepkovou dietu.děkuji
Od: Irena
Datum: 29.1.2014 13:43:34
Dobrý den, je mi 20 a diagnostikovali mi alergii na lepek a kravské mléko, tudiž mám o to horší se správnými potravinami pro mě. Chci se zeptat zda mam narok na prispevek ve 20 letech, když jsem sirotek a student dekuji
Od: petra
Datum: 6.4.2013 19:49:30
dobry den muzu vedet kolik musi bejt mesicni utrata aby ste dostaly prispevek dekuji
Datum: 1.2.2013 17:23:38
Pro rok 2013 VZP zvýšila roční příspěvek z 3600 na 6000,-
Od: ivab
Datum: 18.10.2012 23:08:59
Petra Korbelová: Podle pravidel VZP ne.
Datum: 10.9.2012 16:03:13
Dobrý den, Je mi 22 let a zjistili mi, že jsem bezlepek. Mám také nárok na příspěvek od všeobecné zdravotní pojišťovny, když už mi je 22 let. Děkuji za odpověď

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace