bezlepkovadieta.cz » Zdravotní pojišťovny

Zdravotní pojišťovny

Celiakie je léčitelná a má závažné důsledky, pokud není léčena. Jedinou, kauzální léčbou je přísná, doživotní bezlepková dieta. Pokud se diagnóza celiakie stanoví včas a pacienti důsledně dodržují bezlepkovou dietu, mají velkou šanci, že se dožijí průměrného věku odpovídajícího dané populaci, neprojeví se u nich komplikace ani jiné autoimunitní choroby. To představuje nejen přínos pro samotné nemocné, ale také úsporu nemalých finančních prostředků nutných na léčbu komplikací.

prof. MUDr. Přemysl Frič, DrSc. 

Všeobecná zdravotní pojištovna konečně schválila příspěvek na nákup bezlepkových potravin

Příspěvek je určen pojištěncům VZP do věku 26 let (za předpokladu, že jsou nezaopatřenými dětmi - studenty) s diagnózou celiakie. Těmto pojištěncům VZP přispěje v roce 2014 až 6 000 Kč na nákup bezlepkových potravin. Příspěvek je možné čerpat v červenci a srpnu zpětně za první pololetí roku a v prosinci za druhé pololetí vždy v maximální výši 3 000 Kč.

Dopis zdravotní pojišťovně - vybráno z komentářů

Mám celiakii, pojišťovna se tváří, že jsem zdravý

Dobrý den, také trpím celiakií. Moje pojišťovna MVČR se tváří, že jsem zdravý a tedy není třeba, abych čerpal jakékoli příspěvky ze zdravotního pojištění, jehož jsem řádným plátcem, neb mi nic jiného nezbývá.

Všeobecná zdravotní pojišťovna - 3 600 Kč na nákup bezlepkových potravin

Pojištěnci do 19 let včetně s diagnózou celiakie

logoProgramy „Zdravý život“ pro pojištěnce nad 15 let a „Zdravá rodina“ pro děti nabízí svým klientům od 1. března opět Všeobecná zdravotní pojišťovna. Do samostatného programu vyčlenila v letošním roce příspěvek na bezlepkovou dietu. Pojištěnci ve věku do 19 let včetně, s diagnózou celiakie, tak mohou získat až 3 600 Kč na nákup bezlepkových potravin.

Oborová zdravotní pojišťovna - vyšetření celiakie zdarma

logoCeliakie je autoimunitní, systémové  onemocnění dětí a dospělých způsobené nesnášenlivostí lepku (glutenu). Jedinou kauzální terapií je v současné době celoživotní bezlepková dieta.  Nemoc lze zařadit do autoimunitních zánětů střeva společně s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou. Jde tedy o agresivní zánětlivou reakci našeho imunitního systému proti buňkám střevní stěny.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna - 1 500 Kč na nákup bezlepkových potravin

logoČPZP v roce 2011 poskytne zákonným zástupcům dětí a mládeže ve věku do 18 let včetně s diagnózou celiakie příspěvek do výše 1 500 Kč.

Všeobecná zdravotní pojišťovna pro celiaky

Program Bezlepková dieta je určen pojištěncům VZP s diagnózou celiakie. VZP těmto svým klientům přispívá na nákup potravin bez lepku až 3 600 korun ročně. Příspěvek je určen pro klienty do věku 19 let včetně, je čerpán vždy za čtvrtletí zpětně a je určen na nákup bezlepkových potravin.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace