bezlepkovadieta.cz » Info a články » Zajímavosti

Zajímavosti

Celkem 94 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Závislost na jídle mívá psychický i biologický původ

Závislost na potravinách může mít psychický i biologický původ a u selektivních jedlíků se připisuje sacharidům, a to např. i u sýrů obsahujících laktózu.

Alergie na jablka

Výzkumný projekt EU, v rámci kterého byly v jablkách identifikovány čtyři alergeny. Byl zmapován výskyt alergie na jablka v evropských zemích a byl vypracován postup pro vyšlechtění odrůd jablek s nízkým obsahem alergenů.

Nedostatek spánku ovlivňuje obezitu

Výsledky nejnovějších studií ukazují, že obézní lidé spí méně než jejich protějšky s normální hmotností, a proto se nedostatek spánku stává jedním ze stále více diskutovaných faktorů vedle metabolického syndromu a úlohy stravy, spojovaných s epidemií obezity v řadě vyspělých států.

Pohlídejte si svoji váhu pomocí E-kalkulačky

V rámci podpory výrobků řady FLORA byla zpřístupněna e-kalkulačka umožňující spotřebitelům jednoduchým způsobem si spočítat důležité hodnoty u potravin (příjem energie, obsah tuků, sacharidů, bílkovin a cholesterolu), které právě zkonzumovali nebo nakoupili a hodnoty porovnat doporučenými denními dávkami. Snadno tak lze zjistit, zda každý z nás jí přiměřeně či nikoliv

Deficit hořčíku může přispívat ke vzniku osteoporózy

Výsledky nejnovějšího výzkumu naznačují, že dlouhodobý nedostatečný příjem hořčíku ve stravě může vést ke vzniku osteoporózy.

Dětská výživa se sójou může u dětí brzdit intestinální vývoj

Nejnovější výzkumy naznačují, že sójový izoflavon genistein může inhibovat růst intestinálních buněk u uměle živených novorozenců. Tyto závěry mohou mít dalekosáhlé důsledky pro výrobce dětské výživy se sójou, která představuje 25 % veškeré dětské výživy produkované, resp. konzumované v USA.

Čokoládou proti kašli

Britští výzkumníci zjistili, že theobromin, který se nalézá v kakau je téměř třikrát účinnější při utišení kašle než kodein, který je považován za nejlepší lék proti kašli.
Celkem 94 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace