bezlepkovadieta.cz » Info a články » Zajímavosti

Zajímavosti

Celkem 94 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Zase zkažené maso, tentokrát v Delvitě

obrSZPI zakázala prodej osmi kilogramů vepřového v Delvitě v Brně na Jihlavské

Když se řekne ČOKOLÁDA

cokoSuroviny pro výrobu čokolády

Obsah alkoholu v nealkoholických výrobcích

Obvyklý obsah alkoholu v potravinách, v nichž se s ním vcelku příliš nepočítá, je v průměru nepatrný, ale jednotlivě naměřené vysoké hodnoty by mohly škodit citlivým osobám.

O obžerství a jeho nebezpečí aneb Co se nás netýká

Švédští vědci prověřovali zdravotní následky měsíční konzumace fast food pokrmů obsahujících dvojnásobné množství kalorií

Budou ovoce a zelenina pro školáky zdarma?

Evropská unie chce prosadit, aby ovoce a zeleninu dostávali školáci ve všech školách členských zemí zdarma.

Pudinkový magnát Oetker zemřel

Odešel vnuk objevitele prášku do pečiva

Co chutná školákům

Průzkum mezi 651 žáky základních škol v celé republice proběhl v září a říjnu roku 2005. Z každého regionu České republiky se jej zúčastnila jedna základní škola, ve které jsme po dohodě s vedením školy vybrali jednu druhou a jednu šestou třídu. U dětí druhých tříd jsme na místě zjišťovali, zda si donesly do školy svačinu a jakou, co obsahovala, zda odpovídala zásadám zdravé výživy, jak byla velká a další detaily. Prostřednictvím dotazníků, které vyplňovali rodiče dětí 2. tříd, jsme pak zjišťovali stravovací návyky celé rodiny: zda si rodiče myslí, že mají kontrolu nad tím, co jejich dítě za den sní a vypije, zda ráno před odchodem do školy snídá, kolik hodin týdně věnuje sportu, jestli svačí atd. U dětí 6. tříd jsme s nimi na místě vyplnili dotazník týkající se jejich stravovacích návyků. Výsledky byly zajímavé – posuďte sami:

Přečetli jsme za Vás - Bezlepková dieta a prostitutka

Mám kožnú chorobu, pre ktorú by som mal držať bezlepkovú diétu, nedodržiavam ju. Po kolenách a rukách sa mi robia pupence s vodičkou, dosť to svrbí. Začalo sa mi to robiť aj pri penise, v okolí ochlpenia a na začiatku penisu a taktiež aj na zadku. Čím to môže byť? Pred tým som to nikdy nemal. Mal som sex s prostitútkou, mám sa obávať nákazy? Mal som kondóm. Ako sa prejavuje HIV? Ďakujem. Peter

Oříšková chuť bez alergenů

Firma Quest nabízí syntetické napodobeniny přírodně identických chutí různých ořechů, zejména pro mléčné nápoje, kde senzoricky mohou nahradit obsah tuku. Náhrady jsou proti přírodním chutím prosté alergenů.

Mohu důvěřovat webové síti?

Internet nabízí velké množství užitečných informací o výživě a zdraví a mnoho lidí je využívá. Každý čtvrtý Evropan surfuje po síti s cílem získat informace o zdraví. Tato možnost však není bez rizika, že narazíte na informace málo důvěryhodné, neboť každý si může zřídit svoji webovou stránku za účelem informovat a vychovávat, často však mylně informovat s cílem vlastní propagace a získání prospěchu. Kvalitu informací proto není možné zaručit. Evropská komise sice v posledních letech vydala více než 15 směrnic, které se týkají tohoto problému, uplatňovat však jejich plnění v celé Evropě je však nesmírně obtížné. Mimo to internet umožňuje i přístup k materiálům vzniklým mimo Evropu, která se nemusí řídit legistativou EU. Jak tedy lze posoudit, že poskytované informace jsou důvěryhodné a kvalitní?
Celkem 94 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace