Zajímavosti

Chléb se zapečenou myší - naštěstí ne bezlepkový!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v minulých dnech řešila podnět od spotřebitelky, která si v lednu zakoupila chléb a na nějaký čas si jej zamrazila. Když jej však na začátku tohoto týdne chtěla zkonzumovat, našla uvnitř zapečenou myš. Spotřebitelka podala podnět na krajské hygienické stanici, která jej předala brněnskému inspektorátu SZPI.

Inspektoři poté provedli kontrolu v pekárně v Břestu u Kroměříže, která měla chléb vyrobit a kterou provozuje firma Ing. Evžen Křiva. Ten je nejprve nechtěl vpustit dovnitř. Rozmyslel si to až poté, co inspektoři zavolali na pomoc policii. Na místě bylo zjištěno, že provozovna nesplňuje celou řadu hygienických předpisů: v prostorách určených pro výrobu a expedici pečiva byl celkový nepořádek, na parapetech se usazovala špína, podlaha i stěny byly znečištěné, na některých místech se odlupoval strop nebo byl plesnivý, nikdo z pracovníků pekárny nepoužíval osobní ochranné pomůcky - zejména pokrývky hlavy, díže i míchačka na těsto obsahovaly zbytky starého těsta. Ve výrobní hale se také nacházely předměty nesouvisející s výrobou, např. čisticí prostředky. Dále nebyly předloženy doklady o školení zaměstnanců v otázkách hygieny. Pekárna vyráběla i přesto, že již delší dobu byla mimo provoz prosévačka mouky, pomocí níž se z mouky odstraňují hrubé nečistoty.

Inspektoři také zjistili, že provozovatel nenaplnil svou zákonnou povinnost a neměl zpracovaný systém kritických bodů (tzv. HACCP), který slouží právě k eliminaci systémových chyb při výrobě.

Kvůli velkému množství nedostatků se kontrola v provozovně protáhla do nočních hodin. Majiteli byla uložena opatření veškeré nedostatky neprodleně odstranit. Za hrubé porušení povinností s ním bude zahájeno správní řízení.

S podobným stavem ve výrobních podnicích a přístupem kontrolovaných osob se inspektoři SZPI setkávají zcela výjimečně, obecně jsou hygienické požadavky ve výrobní sféře na dobré úrovni.

Zpracovala: Martina Šmídtová, tisková mluvčí SZPI

Foto pro silný žaludek

 

obr

 

Datum vystavení: 10.2.2008

kategorie: Zajímavosti

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace