Zajímavosti

Na dovolenou s bezlepkovou dietou

obrSouhlasím s vámi, že vyrazit s bezlepkovou dietou na dovolenou, nemusí být vždy jednoduché. Před námi jsou jarní prázdniny našich malých celiaků no a proč bychom si neměli i my dospělí dopřát klidnou, pohodovou zimní dovolenou se zajištěnou bezlepkovou stravou? Pokud vás a vaši rodinu oslovuje krása Jeseníků, nejvyšších moravských hor, pak máme pro vás vyzkoušený a osvědčený typ.

Hotel Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou leží v okrese Šumperk a na mapě jej najdete nedaleko Červenohorského sedla. Hotel představuje dvě velké budovy spojené podzemním tunelem, kterým stojí za to se projít. Ubytovací kapacita je dostatečně velká, aby vám poskytla potřebné soukromí. Vybrat si můžete z různých druhů pokojů a apartmánů v různých cenách.

Co je ale pro nás, celiaky důležité, tamní kuchyně báječně vaří bezlepková jídla. Nemusíte si vůbec nic nosit s sebou. Nabídnou vám dned dva druhy bezlepkového pečiva - tmavý chléb a housky. Kuchaři mají k dispozici i bezlepkovou mouku, strouhanku a těstoviny. Pokud vám můžeme poradit, ochutnejte jejich zapečené bezlepkové palačinky nebo bavorské vdolečky s tvarohem. Dlouhé Stráně jsou prostě rájem pro celiaky, kteří chtějí v klidu relaxovat a nabírat síly.

Co by to bylo za zimní dovolenou bez lyžování či sjíždění svahů na snowboardu. Na dohled od hotelu Dlouhé Stráně se nachází lyžařský areál Kouty nad Desnou - Ski areál Kareš. K dispozici je parkoviště zdarma, snowpark, snowtubing, půjčovna lyží a snowboardů. Svah je technicky zasněžován a upravován rolbou. No a pokud by jste neměli přes den lyžování dost, můžete pokračovat i večer. Občerstvit se můžete hned pod svahem, takže pravděpodobně vám nebude ke štěstí vůbec nic chybět.

Pokud náhodou neumíte lyžovat, nebo by jste se chtěli naučit na snowbordu, i na to jsou ve ski areálu zařízeni. Hned vedle hlavní sjezdovky je lyžařská škola Ski Raan. Instruktoři tady učí lyžovat děti i dospělé. Dokonce nabízejí pro tělesně postižené zájemce o lyžování možnost výuky na monoski.


Datum vystavení: 12.1.2008

kategorie: Zajímavosti

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace