Zajímavosti

Život tropí hlouposti

obrJe to pár dnů, co jsem se vracela ze zkoušky. Stala jsem se konečně kvalifikovanou zdravotnicí! Napadlo mě zastavit se na oběd-večeři do mého oblíbeného motorestu Bonaparte. Vaří báječně, bezlepkově a jsou fakt moc milí. Posuďte sami.

Po příchodu do restaurace jsem požádala číšníka (je to náš rodinný oblíbenec, můj devítiletý syn si podle něj nechává dělat hlavu), zda bych si mohla sednout do místnosti s krbem. Odvětil "No snad se tam vejdete". V místnosti nikdo nebyl! Jen jsem dosedla k hořícímu krbu, dostala jsem otázku "Máte chleba?" Bezlepkový chleba jsem neměla, ale strašně moc mě potěšilo, že si pamatuje na moji bezlepkovou dietu a už ví, že si opravdu (když si vzpomenu) s sebou přinesu náš bezlepkový chleba, abych si ho mohla namazat čerstvým sádlem se škvarkama. Předkrm podávají automaticky před každným jídlem. Je tak dobrý, že ho jí i moje dcera, která běžně preparuje od tuku každý kousek masa.

Vybrala jsem si z jídelníčku Vepřovou panenku Svaté Heleny. Masíčko se slaninou a kouskem červené kapie stočené do roládiček, střídavě s plátkem rajčete napíchnuté na kordík a ogrilované. K tomu úžašné, do zlatova opečené brambůrky, potřené rozmačkaným česnekem, pikantní omáčku podávanou v mističce, posazenou v listu salátu a navrch fantastický zelný salát s křenem. To celé servírují na dřevěném prkénku. Číšník odběhl a za chvíli byl zpět se vzkazem, že jídlo lze připravit bezlepkově, jenom jestli mi prý nebude vadit, že kuchař se jmenuje pan Lepka .

Iva Bušinová

P.S. Motorest Bonaparte leží u dálnice z Brna do Vyškova, na kraji Rousínova a jeden z kuchařů se jmenuje Milan Lepka.

 

Datum vystavení: 24.10.2007

kategorie: Zajímavosti

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace