Zajímavosti

Za C bylo správně, je to dietní potravina

obrHádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka

Složení:

voda, maltodextrin, mléčné bílkoviny, rostlinné oleje, citrát tridraselný, hydrogenfosforečnan didraselný, emulgátor (sójový lecitin), regulátor kyselosti (kyselina citronová), chlorid hořečnatý, chlorid sodný, citrát trisodný, hydroxid vápenatý, hydrogenfosforečnan hořečnatý, karotenoidy - Beta karoten, lutein, lykopen, cholin chlorid, L - askorbát sodný, hydroxid draselný, mléčnan železnatý, síran zinečnatý, retinyl acetát, nikotinamid, glukonát měďnatý, DL alfa tokoferyl acetát, selečnitan sodný, síran manganatý, D - pantothenát vápenatý, chlorid chromitý, D - biotin cholekalciferol, kyselina listová, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, kyanokobalamin, molybdenan sodný, riboflavin, fluorid sodný, jodid draselný, fytomenadion.

Už víte co to je? Nabídnu vám čtyři možnosti:

a/ jed na krysy

b/ tekutá potrava pro kuřata

c/ dietní potravina

d/ náhodný soubor chemických sloučenin

 

Odpověď C - dietní potravina je správná!

 

Nedávno jsem v rámci zdravotního vzdělávání, pro které jsem se rozhodla, absolvovala prohlídku kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) ve FN Brno. Toto špičkové pracoviště má na starosti péči o nemocné s náhlým selháním jedné nebo více základních životních funkcí (vědomí, dýchání, oběh), u nichž je nutné tyto životní funkce podporovat nebo nahrazovat. Většině pacientům zde jde skutečně o život. Zajímala jsem se o výživu těchto velmi těžce nemocných lidí. Pacienti mají nosem do zažívacího traktu zavedenou sondu, kterou je jim podávána tekutá strava. Jedná se o nutričně kompetní stravu se zvýšeným obsahem energie s názvem Nutrison Energy. V podstatě tyto lidi drží při životě téměř samé emulgátory. Tento příklad uvádím záměrně, vzhledem k neustálým dohadům kolem emulgátorů obsažených v bezlepkových potravinách.

Iva Bušinová, redaktorka www.bezlepkovadieta.cz

 

Datum vystavení: 13.9.2007

kategorie: Zajímavosti

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace