bezlepkovadieta.cz » Info a články » Zajímavosti

Zajímavosti

Celkem 94 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

"Statistika nuda je ... " III. (červen 2013) - návštěvnost na tomto webu

Statistika nuda je, má však cenné údaje ... aneb jak jsme si vedli a co se dělo na našich stránkách v květnu a červnu 2013 ...  .

Chléb se zapečenou myší - naštěstí ne bezlepkový!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v minulých dnech řešila podnět od spotřebitelky, která si v lednu zakoupila chléb a na nějaký čas si jej zamrazila. Když jej však na začátku tohoto týdne chtěla zkonzumovat, našla uvnitř zapečenou myš. Spotřebitelka podala podnět na krajské hygienické stanici, která jej předala brněnskému inspektorátu SZPI.

Na dovolenou s bezlepkovou dietou

obrSouhlasím s vámi, že vyrazit s bezlepkovou dietou na dovolenou, nemusí být vždy jednoduché. Před námi jsou jarní prázdniny našich malých celiaků no a proč bychom si neměli i my dospělí dopřát klidnou, pohodovou zimní dovolenou se zajištěnou bezlepkovou stravou? Pokud vás a vaši rodinu oslovuje krása Jeseníků, nejvyšších moravských hor, pak máme pro vás vyzkoušený a osvědčený typ.

V burčáku bylo téměř 70 procent vody

obrStátní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při pokračujících kontrolách burčáků odhalila dalších pět prodejců, kteří nabízeli tento oblíbený nápoj „křtěný“ vodou. Mezi hříšníky je také podnikatel z jižní Moravy, kde se nachází 96 procent vinohradů v rámci České republiky.

Život tropí hlouposti

obrJe to pár dnů, co jsem se vracela ze zkoušky. Stala jsem se konečně kvalifikovanou zdravotnicí! Napadlo mě zastavit se na oběd-večeři do mého oblíbeného motorestu Bonaparte. Vaří báječně, bezlepkově a jsou fakt moc milí. Posuďte sami.

Maso z morčete či činčily je bezlepkové, ale budeme ho opravdu jíst?

obrEFSA má zpracovat stanovisko ohledně zdravotních aspektů dovozu 7 druhů hlodavců do EU. Občas dochází k jejich dovozu kvůli poptávce ze strany určitých etnik.

Burčák křtěný vodou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) také letos odebírá v nejrůznějších částech ČR vzorky burčáku, které pak analyzuje ve své brněnské laboratoři.

Za C bylo správně, je to dietní potravina

obrHádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka . Hádanka

Čtení nejen na léto - Linku bezpečí bych jako dítě potřebovala

obrZuzana Baudyšová řídí nadaci, která pomáhá týraným, zneužívaným a vůbec nešťastným dětem. A to i proto, že by jako malá linku bezpečí mnohokrát využila. Dá na rady astrologů, koneckonců jedním z nich je její manžel.

Čtení nejen na léto

obrTýká se to nás všech. Zdravých, nemocných, mužů i žen. Stáří. Stárnutí je přirozený proces. Stárneme závratným tempem, rodíme málo dětí. Jak budeme žít ve společnosti, kde téměř polovině lidí bude přes šedesát let?

V roce 1859 žilo u nás pouze 6 procent lidí nad 60 let. Dnes je to 24 procent, v roce 2050 to bude 40 procent.

Přinášíme vám rozhovor s Jiřinou Šiklovou(1935), socioložkou a publicistkou, který vyšel v MF DNES pod názvem Pozvěte své stáří dál. Stojí za to si jej přečíst a zamyslet se.

Celkem 94 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace