bezlepkovadieta.cz » Info a články » Začínáme s dietou

Začínáme s dietou

Celkem 18 článků
články: [1-10] [11-18]

Z žita bezlepkový chleba neupečete!

Dobrý den,

mám dotaz ohledně přípravy bezlepkového chleba v domácí pekárně (mám pekárnu ETA 2149 HARMONY). Chtěl bych upéct 100% žitný chléb. Při mém pokusu však chléb nevykynul, byl velmi tvrdý a na horní části nedopečený. Mohli byste mi prosím poradit? Mockrát Vám děkuji. S pozdravem, Michal Říha.

První vánoce s bezlepkovou dietou

Nevíte, zda zvládnete připravit bezlepkové vánoční cukroví? Upečte si vánoční bezlepkový dort

Stromeček Korpus: 5 menších vajec, 100 g cukru krystal, 1 vanilkový cukr, 100 g oleje, 200 g bezlepkové směsi       Piškotové těsto zn. Bezgluten, zarovnanou kávovou lžičku kypřícího prášku do pečiva.

 Krém: 500 g másla, 300 ml mléka, 1 vanilkový cukr, 1 pudingový prášek vanilkový Dr. Oetker, 4 lžíce  cukru krupice.   

Bezlepkové vánoce u nás doma

Pošlete fotografie letošních vánoc u vás doma a připojte pár slov

Vánoční stůlV adventním čase jsem vás, návštěvníky těchto webovek vyzívala, aby jste se s ostatními podělili s tím, jak slavíte vánoce s bezlepkovou dietou. Jaké dobrůtky chystáte. Jestli je vaše bezlepkové vánoční menu stejné jako v ostatních rodinách, tedy smažený kapr a bramborový salát. Jaké cukroví pečete a vůbec jaké jsou ty VAŠE vánoce. Také vánoční stromečky nás zajímají. Všechny jsou krásné, i když každý jinak.

 

 

 

Mezinárodní slovníček celiakie a bezlepkové diety

Chystáte se na dovolenou do zahraničí, nebo na služební cestu či budete v zahraničí studovat nebo pracovat? Pro vás všechny je určen tento slovníček.

 

Snídaně celiaka - 650 kJ

snidaneSnídaňová inspirace

Typ na přirozeně bezlepkový oběd

Ilustrační foto - bezlepková terinkaVynechat ze svého jídla lepek se stává módní záležitostí. Nic proti. Ovšem pro celiaky je bezlepková dieta jedinou volbou pro zdravý život. Malému i velkému celiakovi uděláte vekou radost, když styl stravování změní celá jeho rodina. Je sposta jídel, přirozeně bezlepkových, stačí probrat rodinný jídelní lístek. Nebo se nechat inspirovat.

Databáze školek, škol, menz, učilišt, kde připravují bezlepkovou dietu

Ilustrační fotoPaní Čtvrtníčková nám napsala:

Dobrý den,

ráda bych Vás informovala, že další škola s bezlepkovou stravou je ZŠ a MŠ Pustiměř u Vyškova. Chtěla bych Vás požádat, zda by jste ji mohli uvést do své databáze bezlepkových škol.

Rádi mamince malého bezlepkáře vyhovíme a školu do databáze zařadíme. Databáze postupně vzniká na těchto webových stránkách již několik let a tvoříte ji především vy, návštěvníci.

Posílejte kontakty na školy, školky, učiliště, menzy a vůbec jídelny pro děti,  které připravují bezlepkovou stravu. 

Pro zobrazení databáze školních jídelen s bezlepkovou dietou klikněte ZDE.

Pište na info@bezlepkovadieta.cz

Edukace v ZŠ Pustiměř, okres Vyškov

Meurňkový táč

Rádi bychom vás informovali o proběhlé akci - prezentace a přednáška o bezlepkové dietě. Jednalo se o Základní a mateřskou školu Pustiměř kde je ředitelem  Mgr. Miroslav Zourek.   Akce proběhla 18. června od 14 do 16 hodin přímo v učebně ZŠ Pustiměř. Byla určena vedoucí stravování, kuchařkám a rodinným příslušníkům chlapce s celiakií, pro kterého budou zatím v mateřské škole připravovat bezlepkové jídlo.  O uspořádání akce se velmi zasadil ředitel školy, který tím pomohl mamince se dvěma malými, nemocnými dětmi.

 

Celkem 18 článků
články: [1-10] [11-18]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace