Začínáme s dietou

Aktuální databáze bezlepkových výrobků z VÚPP k vytisknutí

Chci Vám všem moc a moc poděkovat za emaily s nabídkami pomoci paní Libuši z Domova důchodců. Celiačka paní Libuše mi napsala, že si výslovně nepřeje, abych komukoliv poskytla její kontakty. Údajně má špatné zkkušenosti. Její žádost respektuji. Upravenou databázi bezlepkových výrobků a další informace ji osobně zašlu poštou.

Také Vám děkuji já osobně. Za emaily i telefonáty. Vaše krásná slova mi opravdu hodně pomáhají a také mě velmi potěšily a dojaly.Chci odpovědět všem, kteří mi v této souvislosti napsali a nabídli pomoc. Ptali jste se, jak můžete pomoci. Určitě by webu a hlavně ostatním celiakům pomohly zaslané bezl. recepty. Vaše příběhy související s celiakií. Jsou hodně čtené a pomáhají. Vaše materiály zasílejte na: info@bezlepkovadieta.cz. Na web je umístím sama.

Zveřejňujeme aktuální databázi bezlepkových výrobků, kterou zpracovává Výzkumný ústav potravinářský Praha, jako konzultant Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Výrobky jsou analyzovány  metodou ELISA - souprava pro stanovení gliadinu v bezlepkových výrobcích (Souprava je vhodná pro kvantitativní stanovení prolaminů pocházejících z pšenice a žita a pro detekci přítomnosti prolaminů ječmene).  Databáze by měla především sloužit pacientům s celiakií, rodičům dětí s celiakií, dietním sestrám a lékařům. Databáze obsahuje jednak výrobky deklarované jako bezlepkové nebo přirozeně bezlepkové, jednak běžné potraviny. Nahlédnutí a  použití databáze bezlepkových výrobků je ZDARMA!

Zde najdete soubor ke stažení a hlavně k vytištění. (případné chyby prosím hlaste).Jinak databázi bezlepkových výrobků také najdete na tomto webu na levé straně.

Komentáře k článku
:
:
:
ZXWPV:
Datum: 29.6.2021 9:53:22
Pozornost. Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou. Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík Wagdy Rezkel Sheikh
Od: Andrea
Datum: 5.7.2017 17:31:13
Dobrý den. Chtěla bych Vám moc poděkovat za seznam bezlepkových potravin. S dietou nyní začínám a tento seznam je pro mne opravdu báječný, jelikož v něm nacházím i potraviny, které k mému překvapení lepek neobsahují. Narazila jsem v prvních dnes na pár výrobků, která lepek obsahují a v seznamu jsou uvedeny. Jedná se o potraviny: Margot - tyčinka s kokosovou příchutí (obsahuje pšeničný škrob) a Májka (obsahuje stopy lepku). Je možné, že seznam je již staršího data a složení potravin se změnilo. I přesto mi seznam velice pomáhá lépe se zorientovat v potravinách. S pozdravem Andrea.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace