Začínáme s dietou

Školka, která si zaslouží metál!

Mateřská škola Čtyřlístek, Říčany u Prahy

Děti"RODIČŮM, jejichž dítě má z lékařského hlediska omezení v jídle, nabízíme vstřícnost a vytvoření takových podmínek, aby se i v tomto případě mohlo plnohodnotně zařadit do předškolního vzdělávání... "

 

převzato z webu MŠ Čtyřlístek, Říčany u Prahy

 

 

Dostali jsme do Poradenksého centra pro celiakii a bezlepkovou dietu email, který si zaslouží zveřejnění.
 
Dobrý den,
náš syn před měsícem musel začít držet bezlepkovou dietu. Chci se pochlubit naší MŠ, kde ze dne na den nebyl problém vařit bezlepkovou a k tomu ještě bezmléčnou dietu. Ta naše školka se jmenuje Čtyřlístek v Říčanech u Prahy. Úžasná hospodářka školky se jmenuje paní Voříkovská. Má na starosti jídelníček a stravování. Nově pro tento školní rok zavedla zdravé stravování pro děti, více z biovýrobků  a netradičních surovin.
 
S pozdravem  Michaela M.
 
 
Fotografie ze života dětí v MŠ Čtyřlístek:
Čtyřlístci 1Čtyřlístci 2Čtyřlístci 3Čtyřlístci 4
 
 
 
Komentáře k článku
:
:
:
YZREE:
Od: ivab
Datum: 26.5.2010 22:33:03
Dobrý den, dovolím si hned reagovat na materiál, který jsem právě vystavila na web. Doma, když Jurášek nastoupil ve třech letech do školky a za pár dnů mu diagnostikovali celiakii, jsme se potkali ze stejnou vstřícností a pochopením pro naše nemocné dítě. Ředitelka školky Šikulka ve Vyškově, Mgr.Jitka Zavadilová, nám tenkrát opravdu moc pomohla. Nejen že pro Juráška připravovali bezlepkové obědy (svačinky si nosil z domu podle jídelníčku), ale měli pochopení i pro zdravotní potíže, které syn měl. Jeho celiakie se projevovala typicky, tedy těžkými průjmy. Ve školce kvůli němu zařídili sprchu. Jirku osprchovali a převlékli do čistého oblečení, které vždy měl ve školce na výměnu. Věřte, že to bylo to nejlepší, co mohlo Juráška potkat. Byl sice na dietě, měl zdravotní problémy, ale zůstal s dětmi. Dcera Verunka tolik štěstí neměla, ale to už je jiný příběh. Moc bych si přála, aby všichni malí celiaci potkali stejně báječné lidi jako můj syn. Iva Svobodová-Bušinová, Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace