bezlepkovadieta.cz » Info a články » Začínáme s dietou

Začínáme s dietou

Celkem 18 článků
články: [1-10] [11-18]

První kroky po diagnóze

Ilustrační foto

Na naší emailovou adresu přišel dotaz od paní Jitky. Byla ji čerstvě diagnostikovaná celiakie. Paní se zajímala, jak připravit domácnost na bezlepkovou dietu. Někdy je odpověď těžká. Každá domácnost je jiná, někdo vytírá regály pravidelně, někdo občas. Někdo umývá nádobí v myčce, jiný ne...  Tady je odpověď.

Na obrázku je naporcovaná bezlepková bageta. Mezi jednotlivé díly je vložené máslo a sýr bílou plísní. Vše  je zabaleno v alobalu a upečeno. Výborné bezlepkové jídlo, které doporučuji podávat s čerstvou zeleninou.

Typy na dobré bezlepkové snídaně - co rádi snídáte vy?

obr

Na začátku života s dietním omezením jakým bezlepková dieta bezesporu je, zdá se těžké úplně všechno. Ale právě příprava snídaně, případně svačiny, patří u začínajících celiaků k nejtěžším. Přináším Vám několik zajímavých typů jak se dobře, a přitom bezlepkově, nasnídat.

Aktuální databáze bezlepkových výrobků z VÚPP k vytisknutí

Chci Vám všem moc a moc poděkovat za emaily s nabídkami pomoci paní Libuši z Domova důchodců. Celiačka paní Libuše mi napsala, že si výslovně nepřeje, abych komukoliv poskytla její kontakty. Údajně má špatné zkkušenosti. Její žádost respektuji. Upravenou databázi bezlepkových výrobků a další informace ji osobně zašlu poštou.

Také Vám děkuji já osobně. Za emaily i telefonáty. Vaše krásná slova mi opravdu hodně pomáhají a také mě velmi potěšily a dojaly.Chci odpovědět všem, kteří mi v této souvislosti napsali a nabídli pomoc. Ptali jste se, jak můžete pomoci. Určitě by webu a hlavně ostatním celiakům pomohly zaslané bezl. recepty. Vaše příběhy související s celiakií. Jsou hodně čtené a pomáhají. Vaše materiály zasílejte na: info@bezlepkovadieta.cz. Na web je umístím sama.

Zveřejňujeme aktuální databázi bezlepkových výrobků, kterou zpracovává Výzkumný ústav potravinářský Praha, jako konzultant Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Výrobky jsou analyzovány  metodou ELISA - souprava pro stanovení gliadinu v bezlepkových výrobcích (Souprava je vhodná pro kvantitativní stanovení prolaminů pocházejících z pšenice a žita a pro detekci přítomnosti prolaminů ječmene).  Databáze by měla především sloužit pacientům s celiakií, rodičům dětí s celiakií, dietním sestrám a lékařům. Databáze obsahuje jednak výrobky deklarované jako bezlepkové nebo přirozeně bezlepkové, jednak běžné potraviny. Nahlédnutí a  použití databáze bezlepkových výrobků je ZDARMA!

Zavádění lepku do výživy kojenců ve Velké Británii

Host Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietuDoporučení výboru pro toxicitu a výboru pro výživu Úřadu pro potraviny ve Velké Británii.


Bezlepková dieta 2 - 7 700 výtisků

Bezlepková kuchařka 2Bezlepková kuchařka 2 

Informace o onemocnění celiliakií napsat prof. MUDr. Přemysl Frič, Drsc.

Doprovodné texty jednotlivých kapitol o psychickém stavu pacientů po stanovení diagnózy celiakie s nutnostní doživotní bezlepkové diety až po kapitolu "celiak gurmán". Stav pacienta, kdy dožitotní bezlepkovou dietu přijal, napsala Mgr. Libuše Kalvodová.

Autorkou a fotografkou je Iva Bušinová, ředitelka občanského sdrružení Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu.

Kurz bezlepkové diety ve fotografiích

Anička s Emičkou se také zapojily

Novinkou v pomoci nově diagnostikovaným celiakům a jejich blízkým jsou individuální kurzy bezlepkové diety, které nabízí Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu v rámci své činnosti. Přinášíme pár fotografií z kurzu v rodině tříleté Emičky, čerstvě diagnostikované celiačky.

Školka, která si zaslouží metál!

Mateřská škola Čtyřlístek, Říčany u Prahy

Děti"RODIČŮM, jejichž dítě má z lékařského hlediska omezení v jídle, nabízíme vstřícnost a vytvoření takových podmínek, aby se i v tomto případě mohlo plnohodnotně zařadit do předškolního vzdělávání... "

 

převzato z webu MŠ Čtyřlístek, Říčany u Prahy

 

 

Jste z Jihlavy? Pomozte prosím

Obratila se na nás maminka z Jihlavy, která potřebuje nutně Vaše rady ohledně přípravy bezlepkového jídla v jihlavských základních školách. Pokud znáte situaci v Jihlavě, prosím reagujte na tento příspěvek.

Děkuji

ing. Iva Svobodová-Bušinová

Poradenské centrum pro celilakii a bezlepkovou dietu 

 

Bezlepkové vánoce u paní Dany

Vánoční příběh paní Dany, která má diagnostikovanou celiakii teprve před půl rokem

Vánoční stromeček u paní Dany

Posílám vám nějaké fotečky z našich vánoc. Celiakii mě zjistili před půl rokem. Zatím poznávám postupně nové bezlepkové suroviny i když některé jsme už používali dříve, protože nám všem doma chutnají.

Jakou vodu mohou celiaci pít? Otázka nově diagnostikovaných celiaků.

Dotaz, zda voda obsahuje lepek není výjimkou!

Celkem 18 článků
články: [1-10] [11-18]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace