bezlepkovadieta.cz » Info a články » Vitamíny, minerály

Vitamíny, minerály

Celkem 31 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31]

Vitamíny skupiny B mohou snižovat riziko fraktur

Suplementy kyseliny listové a vitaminu B12 mohou být podle výsledků japonského výzkumu pravděpodobně prostředkem snižování rizika kyčelních fraktur u starších osob po prodělané mrtvici.

Nový beta-karoten

Společnost BASF vyvinula nový beta-karoten s názvem Lucarotin® na bázi modifikovaného potravinářského škrobu bez GMO, který je zcela nealergenní, vhodný pro vegetariánské, košer i halal výrobky.

Revize doporučení týkajících se vitaminu A

Britský Vědecký poradní výbor pro otázky výživy doporučuje některým populačním skupinám (postmenopauzální či těhotné ženy a starší lidé) omezit příjem vitaminu A a konzumaci jater.

Vitamin C podávaný kojencům je může chránit před alergiemi

Finští výzkumníci zjistili, že matky, které v období kojení konzumují hodně potravin s vysokým obsahem vitaminu C, mohou tímto způsobem snižovat riziko vzniku alergii u svých dětí.

Deficit živin v dětství může zvyšovat agresivitu adolescentů

Nedostatek živin jako je železo, proteiny a vitaminy skupiny B v prvních letech života dítěte může vést k antisociálnímu a agresivnímu chování starších dětí a adolescentů.

Selen v přiměřeném množství

FSA doporučuje příjem selenu z vyvážené stravy, ale varuje před nadměrným příjmem ze selenových suplementů a také před fortifikací kyselinou listovou.

Důležitost jodu v těhotenství a kojeneckém věku

Jod, těhotenství, kojící ženy, kojenci, suplementace, riziko nedostatku, horní limit spotřeby vysoký

Nutra Bona symba - specifikace

Nutra Bona symba je špičkovým symbiotickým nutraceutikem, které svými parametry odpovídá nejmodernějším požadavkům. Představuje ojedinělou kombinaci probiotických mikroorganizmů s dietní vlákninou a dalšími důležitými nutrienty.

Revitin - specifikace

Regenerační antioxidační nápoj iontového charakteru, který se vyznačuje silnou antioxidační kapacitou, schopností posilovat přirozený obranný systém lidského těla a čelit tak tlaku různých rizikových faktorů, vyvolávajících řadu onemocnění, která se nazývají civilizační choroby.

Celkem 31 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace