Vitamíny, minerály

Mandle jsou dobrým zdrojem vitaminu E

Nedávná americká studie prokázala, že konzumace mandlí zvyšuje významně hladinu vitaminu E v plazmě a červených krvinkách a současně snižuje hladinu cholesterolu.

Američtí výzkumníci z Loma Linda University zjistili, že konzumace mandlí zvyšuje významně hladinu vitaminu E v plazmě a červených krvinkách a současně snižuje hladinu cholesterolu. Jedná se o první studii, která ukázala, že mandle mají vliv na zvyšování hladiny vitaminu E. Zařazením mandlí do denní stravy mohou pacienti dosáhnout doporučované denní dávky vitaminu E, aniž by se museli uchylovat k užívání suplementů. V rámci studie byl porovnáván vliv tří různých diet, které po dobu čtyř týdnů dodržovalo 16 zdravých dospělých osob. Kontrolní dieta neobsahovala žádné mandle, u diety s malým množství mandlím hradily mandle 10 % energetické hodnoty a u diety s vysokým obsahem mandlí bylo nahrazeno 20 % energetického obsahu. Účastníci studie nebrali před zahájením, resp. během studie žádné multivitaminy, suplementy vitaminu E ani jiné výživové doplňky. U osob, které hradily mandlemi 10 % své energetické potřeby se zvýšila hladina vitaminu E o 13,7 %, při úhradě 20 % energie mandlemi byl efekt ještě větší, hladina vitaminu E se zvýšila o 18,7 %. U sledovaných osob se rovněž jako důsledek konzumace stravy s mandlemi snížil celkový cholesterol o 5 % a LDL- cholesterol téměř o 7 %. Výsledky studie byly publikovány v časopise Journal of the American Dietetic Association.

http://www.nutraingredients.com/

 

Datum vystavení: 29.3.2005

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace