bezlepkovadieta.cz » Úvodní strana

Úvodní strana

Nové číslo bulletinu Úsměv celiaka vyšlo v pátek, 4.4.2014

Krásný jarní den,

přemýšlela jsem jak toto číslo začít. A vymyslela. Zeptám se vás: "Máte doma bezlepkové selátko?" Že je to blbost? Vždyť přece každé maso lepek neobsahuje! Bohužel tato slova pronesl jeden ze soutěžících, když připravoval sele na rožnění v televizním pořadu Prostřeno na TV Prima. v 13 týdnu v tzv. bezlepkovém Prostřeno. Stejné to bylo s uzenými žebry, které proto, aby se prý lepek při přípravě nepřenesl na bezlepková žebra, je zabalil do alobalu a připravoval ve zvláštní komůrce udírny. Tyto výroky a ještě další "perly" z oblasti bezlepkové diety pronášeli učinkující v soutěžním televizním pořadu o vaření. Jedna ze soutěžících v tomto pořadu, slečna Hanka, tožit říkala, že musí dodžovat bezlepkovou dieu. Nechápu, co pohledávala v této "vařící" soutěži. Předpokládám, že za jejím přihlášením byla snaha udělat osvětu bezlepkové dietě. Ale dle mého názoru,  tento čin byl spíše "danajským darem" celiakům...

Toto je část úvodního článku nového čísla bulletinu Úsměv celiaka, který jsem v pátek 4.4.2014 rozeslala zaregistrovaným celiakům.K dnešnímu dni je to již 3 156 emailových adres. Pokud se chcete přidat, zaregistrujte se na úvodní stravě tohoto webu v levo nahoře.

Nezapomeňte poslat recepty na vaše velikonoční bezlepkové dobroty. Vkládání nových receptů je již opraveno. Pokud žádné recepty nemáte nevadí, vyzkoušejte  zajíčka nebo mazanec. Najdete ho v Kuchařce v sekci Velikonoční recepty.

Ing. Iva Bušinová, šéfredaktorka webu a bulletinu

kategorie: Úvodní strana
Komentáře k článku
:
:
:
VVKBH:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Ankety

Omezuje Vás v současné době celiakie ?

69,2%
12,2%
18,7%
» Hlasovalo 1061 čtenářů. «

Partneři

podporováno ministerstvem zdravotnictví ČR
podporováno správou jihomoravského kraje
Jadran Pag
VZP
Český rozhlas
Web Archiv
ČGS
Panasonic
InterSpar
Benkor
GE Elfun
VUPP
projekt : dny pro neziskovku
facebook
Dolní navigace