bezlepkovadieta.cz » Info a články » Státní kontrola potravin

Státní kontrola potravin

Celkem 35 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-35]

Telefonát a email do výrobny zabjačkové polévky

Firma ZŘUD Písek (masokombinát) prodává (prodávala) zabíjačkovou polévku s kroupami. Na přítomný alergen neupozorňuje na obalu výrobku.

DALŠÍ: Potraviny na pranýři. Jsou zde i bezlepkové

Informace jsme převzali z webových stránek "Potraviny na pranýři" s podtitulkem nejakostní, falšované a nebezlepéčné potraviny - odkaz na web najdete ZDE.

Dozorovým orgánem je u všech kontrolovaných bezlepkových potravin a surovin  Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Vzhledem k tomu, že ke zveřejněným bezlepkovým potravinám nemáme žádné další poznatky, necháváme převzaté informace bez komentáře.

Jak je to s obsahem lepku v polských bezlepkových křupkách

Bezlepkové křupky s lepkem

SZPI vložila do Systému rychlého varování (RASFF) informaci o aktuálním zjištění potraviny škodlivé pro zdraví Kukuřičné křupky, bezlepkový výrobek, 100g, doba minimální trvanlivosti: 09 2012, země původu: Polsko. Produkt nevyhověl z hlediska přítomnosti lepku, který byl analýzou v odebraném vzorku zjištěn v množství 31,6mg/kg.

 

 

SZPI: Nedeklarovaná sojová bílkovina v kukuřičných lupíncích z Německa

Lupínky
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z oběhu a přeznačit jednu šarži kukuřičných lupínků Emco pro zjištěný výskyt sojové bílkoviny, která není uvedená na obale výrobku. Tato bílkovina může představovat riziko pro spotřebitele s alergií na sóju.

Kontrola kvality potravin 2011

Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se stále častěji setkává s případy, kdy není dodržena odpovídající kvalita potravin nabízených v tržní síti. I když v oblasti bezpečnosti potravin je situace v České republice a celé střední Evropě velmi dobrá, jakost podle kontrolních zjištění SZPI není na náležité úrovni. Některé výsledky kontrol zaměřených na kvalitu v právě uplynulém roce by se daly označit za alarmující.

 

SZPI varuje před potravinami, které mohou obsahovat peroxid vodíku

SZPIProstřednictvím Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) obdrželo Národní kontaktní místo pro RASFF informaci o distribuci nebezpečných potravin na území ČR.

Doplňky stravy - nekontrolovaný obchod se zoufalstvím?

SZPI logo

Inspekce varuje před přípravkem Miracle Mineral Supplement

Státní zemědělská a potravinářská inspekce řeší další případ nebezpečného přípravku. Jedná se o preparát Miracle Mineral Supplement (MMS), nabízený hlavně na internetu jako „konečné řešení všech nemocí“. Součástí výrobku je balení chloritanu sodného a balení kyseliny citronové. Návod k použití uvádí postup, jak a v jakém množství si má zákazník z těchto dvou složek namíchat výsledný roztok, který injekční stříkačkou aplikuje do tobolek, které pak má dle stanoveného dávkování užívat.

Všechna kontrolovaná jídla ve školní jídelně byla bezlepková

Bezlepkové obědy ze školní jídelny jsme podrobili analýze na obsah lepku

Výzkumný ústav potravinářský Praha a Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu připravili projekt, díky kterému se podařilo zanalyzovat bezlepková jídla připravovaná v klasickém provozu školní jídelny.

SZPI na stopě: Čokoláda nebyla čokoládou

Tesco muselo stáhnout tisíce čokolád. SZPI zahájila správní řízení

Celkem 35 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-35]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace