bezlepkovadieta.cz » Info a články » Komentáře » Sociální oblast

Sociální oblast

Celkem 30 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30]

MPSV chce zrychlit rozhodování o dávkách pro lidi se zdravotním postižením

Ministerstvo práce a sociálních věcí pracuje na změnách, které mají zrychlit proces rozhodování o dávkách pro lidi se zdravotním postižením. Též vydá příručku, která poradí, jak při žádostech a odvolání postupovat. Experti MPSV zpracovávají materiály, které navrhnou zrychlení řízení o pojistných i nepojistných dávkách pro zdravotně postižené, včetně opravných řízení. „Pokud někdo s rozhodnutím úřadu nesouhlasí, může využít několika opravných prostředků,“ vysvětluje ministr práce a sociálních věcí František Koníček.

Nová pravidla mnohým snížila příspěvek na péči

Dávkou, na které mají děti s postižením, respektive jejich rodiče, nárok, je příspěvek na péči. Určuje ho zákon o sociálních službách a také jej značně ovlivnila Drábkova reforma. Do konce roku 2011 byl totiž nárok posuzován na základě 36 kritérií, nyní je posuzován podle deseti základních životních potřeb: mobilita, orientace, komunikace, stravování, oblékání a obouvání, tělesná hygiena, výkon fyziologické potřeby, péče o zdraví, osobní aktivity a péče o domácnost.

Zákon o poskytování dávek pro osoby se zdravotním postižením podepsal prezident ČR

1. listopadu 2011

mpsvCílem zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, který podepsal 27. října prezident České republiky, je zvýšení adresnosti a efektivnosti dávkové pomoci poskytované osobám se zdravotním handicapem, snížení nákladů na administraci dávek a zvýšení komfortu klienta. Zákon připravilo v rámci sociální reformy I ministerstvo práce a sociálních věcí, účinnosti nabývá od 1. ledna 2012.

Desatero překvapeného pacienta

Pár odstavečků, které stojí za přečtení...

MPSV: Posuzování zdravotního stavu bude kvalitnější

Většina změn by měla platit již od ledna 2012

Ilustrační foto

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce zkvalitnit a modernizovat systém posuzování zdravotního stavu pro účely přiznávání dávek, například příspěvku na péči. V úmyslu má také zajistit ověřování kvality vydávaných posudků. Cestu vidí ve vzdělávání lékařů posudkové služby a elektronizaci systému. O připravovaných změnách ministr Jaromír Drábek a ústřední ředitel ČSSZ prof. Vilém Kahoun posudkové lékaře informovali 16. srpna na celostátní poradě. Většina změn má platit již od ledna 2012.

Bude příspěvek na péči dostupný pro celiaky? Odpověď MPSV

Je nám známo, že příslušné obecní úřady zamítají žádosti o příspěvek na péči nebo jej odnímají v těchto případech s tím, že zdravotní stav dětí s těmito poruchami není tak závažný a rozsah pomoci druhé osoby nenaplňuje stanovený rozsah pro příslušný stupeň závislosti. Novely příslušných zákonů, schválené v rámci zákona č. 261/2007 Sb., alespoň částečně zlepšují situaci pečujícím o takto postižené děti od 1.1.2008 tak, že

Informace o nároku příspěvku na péči - nové komentáře

Zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách

Nový sociální příspěvek

Zákon č. 108/2006 Sb.

Komentář k navýšení částky životního minima

Vyhláška MPSV č. 270/2006 Sb.
Celkem 30 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace