RSS

Snadné stanovení alergenů v potravinách

Metodika přímé detekce bílkovin několika různých alergických složek potravin jednoduchou analýzou pomocí hmotnostní spektrometrie (MS).

Výzkumníci ze společnosti Eurofins vyvinuli účinnou metodiku pro multi-screening potravinových alergenů za přijatelných nákladů. Výsledek snah analytiků-specialistů společnosti Eurofins ze švýcarského Schönenwerdu je shodný s jejich cílem být na vrcholu mezi inovacemi v laboratorním testování.
Současné metodické postupy pouze nepřímo detekovaly alergeny jeden po druhém. Nový způsob umožňuje hromadné přímé stanovení bílkovin alergenů prostřednictvím jediné analýzy. Dovoluje tak jednoduchou identifikaci mnoha alergenů v komplexu potravinářského prostředí, což vede k lepšímu vyhodnocení rizik pro výrobce potravin a tudíž i k bezpečnějším potravin pro konečného spotřebitele.
Nová metodika založená na hmotnostní spektrometrii je schopná stanovit 7 ze 14 skupin, jejichž označování na etiketách potravin vyžaduje Nařízení Evropské komise pro alergeny 68/2007/EC, pouze v jedné analýze. Analýzy také pokrývají požadavky Nařízení 41/2009/EC pro lepek. Přímé stanovení analytů významně snižuje možnost falšovat negativní, resp. pozitivní, výsledky kontrol.
Kromě toho doba (TAT) a náklady na několikanásobný screening jsou výrazně nižší než za individuální testy, jejichž základem je ELISA.
Ředitel sekce Molekulární biologie a imunologie společnosti Eurofins je pln optimismu, protože nově vyvinutý způsob analýzy se jistě brzy stane rutinním postupem potravinářských výrobců, jelikož umožňuje identifikovat všechny významné alergeny v jediném testu.

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
DTGPD:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace