RSS

Doplatí VZP příspěvky na bezlepkovou dietu tak jak slíbila?

Můj syn, který má celiakii a musí dodržovat bezlepkovou dietu je klient VZP. Loni jsme dostali od VZP příspěvek na  bezlepkovou dietu tuším asi 600,-Kč. Letos jsem si na začátku roku přečetla na stránkách VZP o navýšení  příspěvku a to na 1500,-Kč za pololetí do věku 18 let. Jaké bylo mé překvapení, když jsem dnes 8.7.2009 se všemi doklady přišla  do pobočky VZP a tam mi bylo sděleno, že příspěvky se vyplácely pouze do 30.6.2009, a to jenom doklady platné do 4. měsíce tohoto roku.


Přijde mi to velmi neseriozní, pokud VZP vyhlásí takovýto program, aby  jej předčasně ukončila. Mohli nám dát dopředu informaci, že příspěvek je nutné vybírat měsíc co  měsíc, neboť  životnost této finanční podpory je nejistá. Opravdu nemám čas nějak průběžne sledovat stránky VZP a myslím, že na to  mohli upozornit především Vás, že termín čerpání podpory je omezený na  určitý datum, a že pak peníze nebudou vypláceny. Myslím , že byste to dala tučným písmem na úvodní stranu.
Je snad jasné , že všichni celiaci sledují především stránky určené pro ně.


Chtěla jsem se zeptat, jestli je vůbec možné příspěvek doplatit. Jinak i přesto, že jsou bezlepkové potraviny tak drahé, tak alespoň , že  jsou, a že je čím dál tím větší výběr.


Jsem ráda, že jsou Vaše stránky , a že se lidé trpící touto nemocí mají  kam obrátit.

S pozdravem Jana Horáčková

Liberec

 

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
SNNDM:
Datum: 10.8.2009 21:32:59
Souhlasím s Váma. Zaslechl jsem něco o příspěvku od státu na tuto nemoc . Nevíte o něčem takovém. Mám také dceru touto nemocí. Děkuji
Datum: 3.8.2009 11:37:19
Bohužel máme stejnou zkušenost. V březnu nám ve VZP sdělili, že stačí abychom požádali ke konci roku a tím pádem obdrželi celou částku příspěvku najednou, schovávali jsme všechny účty a nyní nedostaneme pro syna ani korunu. Vzhledem k cenám těchto potravin a slibům VZP ,mi přijde toto jednání naprosto nevhodné. Placrová
Od: sulcová
Datum: 31.7.2009 18:58:50
mám obdobnou zkušenost ! Po té co jsem pečlivě schovávala lístečky od nákupu a utěšovala jse, že na tyto děti někdo myslí. Přišla ledová sprcha na pobočce vzp po sdělení pracovnice, že příspěvky jsou zastaveny. Musím souhlasit s paní Horáčkovou, že jsou už bezlep. potraviny k dostání ve větší míře než dřív. S pozdravem Šulcová
Datum: 24.7.2009 13:11:49
Mám stejnou zkušenost s postupem VZP při vyplácení příspěvku na bezlepkovou dietu. Domnívám se, že by VZP neměla mylně informovat klienty o příspěvcích, jež inzeruje a nevyplácí. Ušetřila by tak svým klientům obstarávání výpisu ze zdravotní karty a potvrzení o platbách potravin. S pozdravem Černá.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace