bezlepkovadieta.cz » Info a články » Potraviny » Rostlinného původu

Rostlinného původu

Celkem 49 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-49]

Složky stravy důležité pro muže

Muži vyššího věku by měli konzumovat spíše více zeleniny a ovoce než masa. Proti civilizačním chorobám mohou u mužů pomáhat extrakty ze Serenoa repens, resveratrol, lněné semínko či lykopen.

Sojová mouka v celozrnné podobě

Společnost Kerry Americas uvedla na trh celozrnnou sójovou mouku, která vyhovuje definici Americké asociace cereálních chemiků (AACC) pro celozrnné výrobky.

Trendy v oblasti celozrnných potravin

Novou řadu celozrnných výrobků z kukuřičného zrna, resp. z kukuřičných otrub, pod obchodním označením Maize-Wise™ s uvedla na trh společnost Cargill Dry Corn Ingredients.

Ženy, červené maso a diabetes

Dlouhodobá prospektivní studie ukázala negativní vliv vysokého příjmu červeného masa a výrobků z něj na rozvoj diabetes 2. typu u žen.

Zmrzlina s rýžovým škrobem

Přírodní rýžový škrob Remylone DR společnosti A&B Ingredients je možno v množství 6 % použít jako částečnou náhradu mléčného tuku ve zmrzlinách a dalších mléčných dezertech.

Znovuobjevený svatojánský chléb

Kdo z dříve narozených by neochutnal nebo alespoň z vyprávění neznal, podobně jako pendreky a mejdlíčka, sladké lusky svatojánského chleba, které se prodávaly po kusech a byly pro většinu pamětníků laskominou a pro kuchařky kořením k ochucování pokrmů. Kdo z dříve narozených by neochutnal nebo alespoň z vyprávění neznal, podobně jako pendreky a mejdlíčka, sladké lusky svatojánského chleba, které se prodávaly po kusech a byly pro většinu pamětníků laskominou a pro kuchařky kořením k ochucování pokrmů.

Houby jsou bezlepkové a zdravé

Houby jsou nejen potravinou, ale také zdrojem beta-glukanů a dalších biologicky aktivních látek, posilujících imunitní systém.

Coca-Cola uvádí na evropský trh pomerančovou šťávu snižující cholesterol

Společnost Coca-Cola očekává v nejbližších dnech schválení k prodeji v Evropě pro první pomerančovou šťávu snižující cholesterol. V USA byla tato šťáva uvedena na trh již v roce 2003 pod obchodní značkou Minute Maid.

Mrkev účinná v prevenci rakoviny

Podle výzkumníků v Dánsku syrová mrkev napomáhá zamezovat rakovině tlustého střeva. Za účinnou složku se považuje falcarinol.

Celkem 49 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-49]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace