Rostlinného původu

Papája a rakovina

Nedávný výzkum papáji melounové odhalil protirakovinné účinky na velké množství nádorů.

Vědci z University of Florida a jejich japonští kolegové používáním extraktu, který získali ze sušených listů papáji (Carica papaya), objevili jeho vliv na různé druhy rakoviny, včetně karcinomu děložního krčku, rakoviny prsu, jater, plic a slinivky.

Výsledky výzkumu byly publikovány v Journal of Ethnopharmacology. Byla prozkoumána řada testovacích mechanismů k odzkoušení a porozumění, jak nejlépe využít účinků papáji. Jeden doporučovaný mechanismus tkví v tom, že papájový extrakt přivodí buňkám smrt. Také se ukázalo, že extrakt z papájových listů lze využít k podpoře produkce cytokines typu Th1, k signalizaci klíčových buněčných molekul. Zároveň také k mechanismu, který se může účinně osvědčit u některých onemocněních imunity, jako například u zánětů, autoimunní choroby a některých druhů rakoviny.
Tým vědců vytvořil čaj ze sušených papájových listů a odhalil jeho působení na 10 různých typů kultur rakovinných buněk.  U čtyř různých úrovní síly extraktu z papájového listí byl po 24 hodinách měřen a posuzován jeho účinek. Zjistilo se, že papája zpomaluje růst nádorů ve všech testovaných kulturách. Tato skutečnost je dobrým začátkem, po kterém ale bude nutné absolvovat další kroky a opakovat poznatky ve studiích účinků na lidi a zvířata.

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
GBGAX:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace