Rostlinného původu

Echinacea může nepříznivě ovlivnit zdravotní stav střev

EchinaceaPodávání echinacei může změnit mikrobiální osídlení střev s neblahými důsledky.

Použití echinacei (Echinacea purpurea) jako úlevy při běžném nachlazení může být diskutabilní. Ukazují to některé studie, které připouštějí i patogenní efekt, přičemž jiné studie působení této byliny přirovnávají k účinkům placeba. Při studiu působení echinacei na střevní bakterie dobrovolníků (1 g standardizovaného vzorku byliny denně po dobu 10 dní) se prokázal nárůst celkových aerobních bakterií, anaerobních bakteroidů a zejména Bacteroides fragilis ve vzorcích faeces. Nedotčena zůstala mikroflóra enterokoků, laktobacilů, bifidobakterie a celkový počet anaerobních bakterií. Nárůst počtu bakteroidů je znepokojující, protože mohou působit patogenně, pokud je narušena střevní mikroflóra. Zvýšená koncentrace bakteroidů může být příčinou průjmů, zánětů a rakoviny tlustého střeva. Studie poukazuje i na to, že v jiných klinických pokusech s echinaceou nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Autoři studie uzavírají, že suplementace echinaceou může změnit mikrobní osídlení střev, jehož zdravotní důsledky nejsou zatím známé, ale mohou být i nepříznivé. Konečné rozhodnutí vyžaduje další výzkum na větší skupině dobrovolníků.

 

Echinacea

 

Zdroj: Agronavigátor, ing. Perlín

 

Datum vystavení: 5.4.2007

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace