Přidružené alergie

Alergie na tuky

Výčet konkrétních tuků, které jsou při alergii povolené.

Materiál poskytla nutriční terapeutka Petra Přibylová z ÚVN Praha.

Stella extra
Je vysoce kvalitním lahůdkovým margarínem, který má příjemnou máslovou příchuť a vůni. Je vynikající pro pečení jemného pečiva, cukrářských výrobků i pro přípravu jakýchkoliv krémů a náplní. Díky své konzistenci se snadno zpracovává do těst, netvoří hrudky a těsto se nedrolí.
Stella extra myslí na Vaše zdraví - je vyrobena z čistě rostlinných olejů a navíc je obohacena vitaminy A a D3.
Je určitě bez kaseinu, více na kaka-cz.cz
Balení: 250 g

Palmarin 250g
Špecialista na pečenie!
Palmarín predstavuje tradičnú značku jemného rastlinného tuku, ktorý je vyrobený výlučne z kvalitných rastlinných surovín. Je ideálny na prípravu jemných múčnikov a rôznych druhov cesta, ale gazdinky ho určite ocenia aj pri varení, dusení a pečení.
Benefity produktu:


Více na palmagroup.eu


Rapunzel Prima olive margarín BIO 250g
Neobsahuje živočišné tuky, mléčné tuky, mléčné bílkoviny, mléčný cukr a cholesterol

100% rostlinný margarín vhodný pro vegany

Rostlinný margarín PRIMA OLIVE značky RAPUNZEL je čistě rostlinný margarín s extra panenským olivovým olejem vhodný i pro striktní vegany. Neobsahuje žádné živočišné tuky ani emulgátory, ztužené tuky a aromatické látky. Místo přečištěné kyseliny citrónové je k nezbytné úpravě pH použita citrónová šťáva.

Výběrový extra panenský olivový olej dodává jedenkrát nenasycenou kyselinu, slunečnicový olej přidá navíc dvakrát nenasycené mastné kyseliny. Prima Olive neobsahuje žádný cholesterol.

Použití: Primu Olive používáme jako klasický margarín místo másla na chléb a pečivo a je vhodná také na pečení a do pomazánek a náplní. Díky výrazné vůni a chuti zralých oliv se hodí také na dušenou zeleninu a do těsta na pizzu.

Složení: Palmový tuk* (neztužený, neesterifikovaný), voda, extra panenský olivový olej* 12,75 %, slunečnicový olej*, mořská sůl 0,5 %, citrónová šťáva*
*suroviny pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství

Obsah: 250 g

Země původu: Německo

Rapunzel Prima margarín BIO 250g
Neobsahuje živočišné tuky, mléčné tuky, mléčné bílkoviny, mléčný cukr a cholesterol

100% rostlinný margarín vhodný pro vegany

Rostlinný margarín PRIMA značky RAPUNZEL je čistě rostlinný margarín vhodný i pro striktní vegany. Neobsahuje žádné živočišné tuky ani emulgátory, ztužené tuky, aromatické látky či sůl. Místo přečištěné kyseliny citrónové je k nezbytné úpravě pH použita citrónová šťáva, místo syntetického beta-karotenu je k prodloužení trvanlivosti použita mrkvová šťáva a jako emulgátor slouží sójový lecitin.

Díky šetrnému zpracování a vysokému obsahu za studena lisovaného slunečnicového oleje obsahuje Prima vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, které si tělo neumí samo vyrobit, a které jsou velmi důležité pro naše zdraví. Prima neobsahuje žádný cholesterol.

Složení: slunečnicový olej, palmový tuk, voda, kokosový tuk, sojový lecitin (jako emulgátor), citronová a mrkvová sťáva

Obsah: 250 g

Země původu: Německo


Rapunzel Palmo neztužený palmový tuk BIO 250g
Vhodný na pečení a fritování - chuťově neutrální
PALMO značky RAPUNZEL je čistý palmový tuk z kontrolovaného ekologického zemědělství. Olejové palmy, ze kterých pochází tento tuk, rostou na plantáži, která nevznikla vykácením tropického pralesa. Palmový olej se získává z červenohnědých plodů velikosti ořechu olejové palmy (Elaels guineensis). Jejich lisováním získáváme surový palmový olej, který je ještě pro zjemnění výrazné typické chuti a vůně ošetřen s vodní vodní parou. Díky svému jedinečnému složení mastných kyselin má palmový tuk od přírody ideální konzistenci a nemusí se ztužovat hydrogenací.

Díky svému složení mastných kyselin je PALMO deálním tukem pro teplou kuchyni. Je velmi vhodný k úpravám z vysokých teplot. Tuk neprská a nepění a je výborný na pečení a smažení. Je tepelně stabilní, má dlouhou trvanlivost a je chuťově neutrální. Uchovaný v ledničce má i po načatí velmi dlouhou trvanlivost. Složení: 100% palmový neztužený tuk Obsah: 250 g Země původu: Německo


Alsan Lahodný margarín BIO 250g
Velmi chutná pomazánka na chléb z čistě přírodních přísad bohatá na vitamíny!

Tento margarín je nejen k namazání na chleba, ale je také vhodný k pečení a smažení. Neztužený.

Neobsahuje cholesterol a mléčné složky!

Složení: palmový tuk*, kokosový tuk*, slunečnicový olej*, voda, mrkvová šťáva*, sójový lecitin, citrónová šťáva*, silice citrónová lisovaná za studena*
*produkt z kontrolovaného ekologického zemědělství

Obsah tuku: 80% Obsah: 250 g Země původu: Německo

Komentáře k článku
:
:
:
ORUYF:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace