Přidružené alergie

Intolerance laktózy

Ve spolkové republice Severní Porýni-Vesfálsko 54 % respondentů!
Bezlaktózové mléko SPAR free from
V rámci výzkumu veřejného mínění ve čtyřech městech spolkové republiky Severní Porýní-Vesfálsko deklarovalo 54 % respondentů, že trpí intolerancí mléčného cukru.

Je intolerance laktózy jen módním výstřelkem nebo opravdovým zdravotním problémem?  Najít odpověď na tuto otázku si vytklo za cíl Zemské sdružení Milk (LV) Severního Porýní-Vestfálska.
54 % dotázaných spotřebitelů deklarovalo, že trpí intolerancí laktózy. Z tohoto důvodu 40 % z nich konzumuje mléko prosté mléčného cukru. Metabolické onemocnění se vyskytuje ve všech příjmových skupinách spotřebitelů, přičemž konzumaci mléka prostého mléčného cukru si mohou bez omezení dovolit jen lidé s vyššími příjmy.
Příčinou onemocnění je absence popř. nedostatečná produkce enzymu štěpícího mléčný cukr - laktázy. Přijatý mléčný cukr tak nemůže být rozštěpen na jednoduché cukry, což má za následek vznik celé řady klinických symptomů této poruchy (střevní koliky, průjmy, zvracení, ale i atopické ekzémy, nechutenství, pálení žáhy, pocit plnosti a bolesti břicha). Některé informační zdroje uvádějí, že touto poruchou trpí až přibližně 75 % obyvatelstva planety. Supermarkety a diskontní řetězce se snaží pro skupinu zákazníků trpící touto metabolickou poruchou stále rozšiřovat paletu výrobků, které neobsahují laktózu.
Náhodný výběr respondentů pro výzkum veřejného mínění formou dotazníků prováděli na objednávku LV studenti ve čtyřech německých městech – Mönchengladbachu, Krefeldu, Geldernu a Nettetalu. Studenti oslovovali pouze zákazníky supermarketů nabízejících plný sortiment potravin. Diskontní prodejny byly vyloučeny, aby byla zajištěna dostatečná reprezentativnost vyjádření spotřebitelů. Zohledněni byli také nepřítomní členové domácností zpovídaných respondentů.
Laktoseintoleranz eine Modeerscheinung?!

Komentáře k článku
:
:
:
TDNQO:
Od: uschi66
Datum: 20.8.2016 14:34:39
jjjjjjjj

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace