Články

Celkem 24 článků
články: [1-10] [11-20] [21-24]

Nový certifikát chce zaručit potraviny bez éček

certifikát

Potraviny bez kontroverzních éček můžete nyní najít v obchodech s logem nového certifikátu. Pomůže především těm, které při nákupu nebaví zdlouhavě studovat složení výrobků.

Vědecké stanovisko EFSA ke kantaxanthinu - E 161g

Úřad EFSA opakovaně přezkoumal rizika z použití karotenoidového barviva E 161 g, přípustného v EU jen do speciálních uzenin a do krmiv.

 

Jak je to doopravdy s novými požadavky na tzv. "éčka"

barvivaPočínaje dnešním dnem vstupuje v platnost nové ustanovení evropského nařízení týkající se označování některých potravinářských barviv, a to konkrétně E 102 (Tartrazin), E 104 (Chinolinová žluť), E 110 (Žluť SY), E 122 (Azorubin), E 124 (Ponceau 4R nebo též Košenilová červeň), E 129 (Červeň Allura). Uvedená barviva nebyla zakázána, jak někdy mylně interpretují média. Novinka spočívá pouze v tom, že pokud je nyní výrobce použije při výrobě potraviny, musí na obal umístit upozornění, že tato barviva „mohou nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí".

Emulgátory - Stanovisko k letáku Kliniky dětské onkologie University Düsseldorf

Leták výše citované kliniky, jehož původ není potvrzený, se opakovaně objevuje mezi českými spotřebiteli. Leták uvádí přídatné látky, označené číselným kódem E, které rozděluje do několika skupin podle jejich údajné škodlivosti lidskému organizmu. Tento leták a jiné obdobné tiskoviny šíří mezi lidmi především obavy a paniku, neboť uvádějí nepřesné, zavádějící a nepravdivé informace.

Kyselina citronová je zdraví neškodný emulgátor

Kyselina citronová se kvůli své příjemně kyselé chuti používá jako potravinářská přísada a je označena číselným kódem E 330.

Pozor na červeň E 128

Barvivo E 128 Červeň 2G - zákaz používání

Přídatné látky v potravinách

Přídatnými látkami se rozumí látky, které se bez ohledu na jejich výživovou hodnotu zpravidla nepoužívají samostatně ani jako potravina, ani jako charakteristická potravní přísada. Přidávají se do potravin při výrobě, balení, přepravě nebo skladování, čímž se samy stávají součástí konečné potraviny.

Emulgátory a bezlepková dieta

Emulgátory nejsou omezením pro bezlepkovou dietu!

Aditiva u jednacího stolu

obr

Kodexový výbor pro aditiva pracuje na příloze sjednocující pravidla pro aditiva. Pokračuje posuzování bezpečnosti určitých aditiv a příprava směrnic o aromatech.

Pozor na barvivo E 128 - karcinogen!

obr

Barvivo E 128 (červeň 2G) se v těle metabolizuje na anilin, který je pro člověka potenciálním karcinogenem.

Celkem 24 článků
články: [1-10] [11-20] [21-24]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace