bezlepkovadieta.cz » Příběhy celiaků

Příběhy celiaků

Celkem 57 článků
články: [1-3] [4-6] [7-9] [10-12] [13-15] další záznamy

Bezlepkové vánoce u nás doma

Pošlete fotografie letošních vánoc u vás doma a připojte pár slov

Vánoční stůlV adventním čase jsem vás, návštěvníky těchto webovek vyzívala, aby jste se s ostatními podělili s tím, jak slavíte vánoce s bezlepkovou dietou. Jaké dobrůtky chystáte. Jestli je vaše bezlepkové vánoční menu stejné jako v ostatních rodinách, tedy smažený kapr a bramborový salát. Jaké cukroví pečete a vůbec jaké jsou ty VAŠE vánoce. Také vánoční stromečky nás zajímají. Všechny jsou krásné, i když každý jinak.

 

 

 

Vánoční pozdrav od pana Horkého

Perníčky pana HorkéhoPan František Horký nám popřál pěkné vánoce a do nového roku jen to nejlepší.

Děkuji osudu za babičku a tetu, které pro mě připravují dietu

Můj bezlepkový život začal najednou asi před rokem a půl v mých 27 letech, kdy mi po několika týdnech se zažívacími problémy byla diagnostikovaná celiakie. Myslím, že tomu hodně přispěl stres, který jsem prožívala kvůli vážnému onemocnění maminky, která pak bohužel po třech letech nemoci podlehla. Navíc jsme mezitím ztratili i manželovu maminku a toto neustálé vypětí se na mém těle projevilo „spuštěním“ tohoto onemocnění. Do té doby jsem si totiž žila „normálním“ životem obyčejného strávníka, ač jsem byla odmalinka hubené dítě.

Rok a půl tedy žiji životem dospělého celiaka a snažím se s tím „prát“, jak to jde. Děti zatím nemáme, jsem tedy v rodině jediná, která tuto dietu musí dodržovat. Naštěstí mám kolem sebe úžasné lidi – manžela, rodinu i přátele, kteří mě podporují a snaží se mi pomáhat s dodržováním mé diety. Například všichni kolegové a kamarádi, když jdou se mnou na oběd se přizpůsobují mému výběru restaurace, abych se já mohla najíst, za což jsem jim vděčná.

Vánoční recept na bezlepkové cukroví Vám nepošlu, protože mám báječnou babičku a tetu, které kromě toho, že mi společnými silami upekly výslužky a svatební cukroví

(i bezlepkové pro mě) na mou svatbu letos v září, mě zásobují lahodným bezlepkovým Vánočním cukrovím – vanilkovými i čokoládovými rohlíčky, kokoskami, lineckým, římovskými hady a mnoha dalšími druhy cukroví. Já jsem si sama, pro dobrý pocit:o) vyrobila pár vosích hnízd, bez kterých pro mě Vánoce nemůžou být. Myslím, že se budu díky těmto dvěma ženám „ládovat“ vánočním cukrovím ještě v lednu:o). 

Děkuji osudu,  že mi babičku a tetu do mé životní cesty přidělil.

 

PS: Sláva žateckému pivovaru! Bezlepkové pivo za přijatelnou cenu u nás opravdu chybělo:o)

 

Celkem 57 článků
články: [1-3] [4-6] [7-9] [10-12] [13-15] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace