Příběhy celiaků

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Celiakii mi zjistili rok po porodu, kdy jsem málem zemřela. Dones bojuji s následky. Úplně se mi změnil život a mám tak strašné fyzické a psychické následky, že bych si v životě další dítě nepořídila, protože ta představa, co ho čeká v případě, že tuto nemoc zdědí je tak děsivá, že to prostě neudělám. I když se dítě sleduje od útlého věku, tak celiakii může mít kdykoliv.

I když  se diagnostikuje, tak nemůžete vědět, jak si s dietou poradí. Další věc je, co vůbec bude za pár let? I když je teď trh zasypaný různými potravinami, může se to rychle změnit. Není to o tom dítě nemít, jen si myslím, že je opravdu nutné přemýšlet nad tím co ho čeká. Navíc k se k celiakii mohou přidružit potravinové alergii a jiné nemoci. Každý má svůj nároz, každý má své problémy a každý si udělá své rozhodnutí, se kterým pak musí celý život žít.

Katka

Komentáře k článku
:
:
:
CYMQX:
Celkem 21 příspěvků
zprávy: [1-20] [21]
Od: Jaroslava
Datum: 11.4.2013 11:39:43
Dobrý den, respektuji Váš názor, ale mám to trochu jinak. Já (i jako celiak) si myslím, že vedu plnohodnotný život. Dodnes obdivuji své rodiče a stále se ptám, jak se jim to povedlo, že ani v dětství jsem netoužila ochutnávat "zakázané ovoce", ale opravdu se jim to povedlo. Vždy mi podali plnohodnotnou náhradu za lepkové bonbony, sušenky, pečivo, uzeniny.... A že tenkrát (před třiceti lety) to bylo MNOHEM složitější a těžší než dnes, kdy si prakticky vše koupím v malém městě ve zdravé výživě. Dnes to samozřejmě v hlavě mám srovnané a vím, že dieta mi pomáhá, takže to také beru jako přirozenou součást života. S manželem jsme se dohodli mít dítě i s rizikem, že bude celiak, zatím je sledovaný a pevně věřím, že bude v pořádku, ale i když by po mě nemoc zdědil, tak mu to nebudu prezentovat jako celonárodní katastrofu a budu se ho snažit přesvědčit, že i s tímto omezením může žít naplno a radovat se ze života.
další strany [1-20] [21]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace