Prezentace

Účast na setkání 24. listopadu - ukázka přípravy bezlepkových knedlíků, poradna a večer koncert Vojty Kiďáka Tomáška

Máme uvařeno

Pravidelně se účastním s přípravou různých bezlepkových jídel a poradnou akcí, které pořádá restaurace Galerie v Karlově, nedaleko Žďáru nad Sázavou. Zvala jsem vás i na sobotu 24. listopadu 2012 na amatérskou soutěž O NEJLEPŠÍ SVÍČKOVOU VYSOČINY (akce nebyla bezlepková! ) Porotců bylo 9, hodnotili 16 vzorků svíčkových.  Do poroty zasedla mimo jiné Stáňa Moravcová, redaktorka časopisu o vaření Apetit.

V restauraci běžně připravují jídla bez lepku a penzion nabízí možnosti ubytování. Přesto, že nejen o soutěž, ale i o přípravu tentokrát bezlepkových knedlíků byl zájem, neúčastnil se ani jeden celiak. Ale ani já, ani ostatní účastníci, kterých bylo tentokrát opravdu hodně, jsme se nenudili.

Oficiální začátek hodnocení svíčkových, byl sice v poledne, ale celodenní program byl bohatý a zajímavý. Některé z nás se nechaly nalíčit od vizážistek kosmetiky Mary Kay a také ostříhat nebo jen učesat od kadeřnice. Ukázky slavnostních účesů Stolek pro bezlepkovou dietubyly nádherné. Ukázky a prodej adventních věnců a vánočních svícnů nám připomněly, že Vánoce jsou již opravdu za programdveřmi. Kdo chtěl pořídit krásné vánoční dárky, měl na výběr výrobky z pedigu a nebo módní bytové doplňky. Velmi příjemná byla degustace vín. Součástí programu byla tradičně prohlídka nedaleké sklářské hutě a vzorkovny AGS Svoboda. Abych nezapomněla ani na poradkyni z oblasti pojištění. Večer zpříjemnil pražský písničkář Vojta Kiďák Tomáško.

Příprava bezlepkového jídla začala okolo 13 hodiny.  Knedlíky přímo na akci připravila poradkyně pro bezlepkovou dietu, Ing. Ivou Bušinovou. Zároveň bezlepkové knedlíkyjsem po celou dobu zodpovídala na spoustu dotazů o celiakii a bezlepkové dietě. Novinkou byly potravinové doplňky, které jsem osobně vyzkoušela. Na různé neduhy opravdu fungují. Samozřejmě nemohl chybět úžasný bezlepkový chléb - Calta, zájem byl o Bezlepkovou kuchařku 2 i o informační DVD o celiakii a bezlepkovou dietu.

Knedlíky jsem připravovala z univerzální bezlepkové mouky SPAR free from, kterou pro akci věnoval Interspar s přidáním amarantové mouky. Tuto věnovala cestovní kancelář Jadran Pag (amarantová mouka byla používána při přípravě bezl. stravy pro pobyt v Chorvatsku).

Ing. Iva Bušinová

poradce pro bezlepkovou dietu

Motorest GALERIE a GLASS GALERIE SVOBODA
Karlov 2
591 01 Žďár nad Sázavou
Czech republic
Tel.: + 420 566 659 530, + 420 566 659 530
Mobil: + 420 605 839 124, + 420 605 839 124 
kategorie: Prezentace, RSS
Komentáře k článku
:
:
:
AKMIW:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace