Prezentace v médiích

Černé ovce - Co nabídnou v brněnských restauracích pro bezlepkovou dietu?

Sledovali jsme ve čtvrek, 25. 10. 2012 v 17:45 hodin pořad na ČT 1

Černé ovce

Čtvrteční pořad Černé ovce na ČT 1 - Černé ovce,    byl věnován bezlepkové dietě. Redaktorka, spolu s poradkyní pro bezlepkovou dietu, Ing. Ivou Bušinovou obešly se skrytou kamerou šest restaurací v Brně.

Otázka byla všude stejná - "Co může restaurace nabídnout pro bezlepkovou dietu"? Na pořadu spolupracovala poradkyně pro bezlepkovou dietu, Ing. Iva Bušinová, která se jako poradce a celiak zúčastnila natáčenní. O bezlepkové dietě a onemocnění celiakií v pořadu mluvil  doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD. z Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. 

O tom, jaký byl výsledek natáčení, a celý pořad si můžete přehrát  z archivu  pořadu Černé ovce v ČT 1 - klikněte ZDE.

V  podstatě lze napsat, že v každé z navštívené restauraci bylo možné se bezlepkově najíst. V jedné servírka sice tvrdila, že pro bezlepkovou dietu nic nemají, ale chtělo to jen trošku diskuse, a restaurace připravila velmi dobré, přirozeně bezlepkové jídlo. Takže v této restauraci byl problém se servírkou. V jiné restauraci nám zase přinesli vynikající zmrzlinový pohár, servírka přesně znala složení a o bezlepkové dietě toho také hodně věděla. Ale chybička se vloudila. Pohár přinesla ozdobený dvěma sušenkami.  Po upozornění na chybu se moc omluvila, a napravila ji.

Z pořadu i z osobních zkušeností poradkyně pro bezlepkovou dietu Ing. Ivy Bušinová se může celiak bezlepkově stravovat v restauraci. Velmi důležitá je komunikace ohledně bezlepkové diety se servírkou nebo číšníkem.

Komentáře k článku
:
:
:
KPVSM:
Datum: 29.6.2021 9:54:43
Pozornost. Jsem pan Wagdy Rezkel Sheikh. Pracuji s Vystar Credit Union Bank Florida USA. poskytujeme obchodní půjčku nad 50 000 USD na 10 milionů USD na 500 000 000 USD na investice do jejich obchodní organizace. budeme investovat do vaší společnosti maximálně po dobu 5 let, než splatíte fond spolu s 5% úrokovou sazbou. Poskytujeme půjčku s 5% úrokovou sazbou s maximální dobou trvání 5 let, abychom splatili částku půjčky s 5% úrokovou sazbou. Pokud máte zájem, laskavě kontaktujte tento e-mail: wagdyrezkelsheikh@gmail.com nebo prostřednictvím čísla WhatsApp: +1 (260) 475-9549 a pokračujte v investování. dík Wagdy Rezkel Sheikh

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace