Poznámka

Celkem 282 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Omyly televize, které škodí celiakům

ilustrační foto

Paní J.V. nedávno poslala email, ve kterém, kromě jiného, stálo:" dívání na televizi o vaření, byť zřídka, je opravdu na INFARKT!
Cca před měsícem jsem slyšela v pořadu "Vše o vaření" od jednoho kuchaře větu:
"Omáčku (samozřejmě s normální moukou!) pořádně provaříme, aby se z ní ztratil lepek!"
Mohlo mě z toho ranit! Pak se divím, když babička přijde s takovým nápadem a tvrdí, že to
přece říkají odborníci v televizi. To je OPRAVDU trestuhodné! ...JAK jen tomu zabránit?!
."

Sen mnohých maminek malých celiaků

Dobrý den,
chtěla jsem upozornit na ZŠ Mendelova v Praze 11, kde vaří bezlepkovou dietu již čtvrtý rok. Jsou úžasní, velmi profesionální a milí. Vaří skutečně bezlepková jídla, pečou dětem i buchty, chleba, vdolečky.

Další školní jídelna, která vaří bezlepkově


Chtěla bych Vás informovat, že i v Ostravě jsou školy, kde vaří bezlepkově. Jednou z nich je ZŠ I.Sekaniny ,Ostrava Poruba.

Paní kuchařka Lesová je skvělá,spolupráce s ní je radost. Dětem jídlo chutná a když náhodou oběd vyzvedáme my rodiče, mohu jen chválit. Výborné, chutné, člověk by ani nevěřil, že je z bezlepkových surovin.

Poděkování a prosba

Milí návštěvníci těchto webových stránek.

Moc a moc bych chtěla poděkovat všem, kteří přispěli na provoz a fungování všech aktivit občanského sdružení Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu. Díky Vám mohlo rok  fungovat i bez státních dotací, které jsem musela po vážném onemocnění odřeknout. Neumím ani vyjádřit radost nad tím, že i přes  mou nemoc a hlavně díky Vaší pomoci, se mi stále daří tyto webovky udržovat tak, aby sloužily nemocným celiakií, odkázaným na bezlepkovou dietu. Svědčí o tom, Váš stálý zájem a návštěvnost. Vždyť ke dni - 4.4. 2013 evidujeme 3 068 zaregistrovaných. To je číslo, nad kterým se tají dech. Děkuji Vám. 

Zároveň bych Vás chtěla znovu požádat o přispění jakékoliv částky na hostingové služby, provoz internetu, telefonu, ... Z důvodu mojí  opravdu vážné nemoci, která si vyžádala operace a pobyty v nemocnici jsem musela (doufán že dočasně), ukončit provoz Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu, které fungovalo od roku 2004. Aby www.bezlepkovadieta.cz a další mohly pokračovat, vzala jsem tuto starost na sebe, ale bez peněz to nejde. Zatím nemám sílu organizovat akce, ale webové stránky, email, telefon  fungují a já se snažím radit alespoň přes telefon, udržovat poradnu, kuchařku a přednášet, jak jen mi to nemoc dovolí.

Nové bankovní spojení jen pro  tyto aktiviny je:  208572322 / 0600. Pomáhá jakákoliv částka :-). Tato výzva platí nejen pro celiaky, ale také pro výrobce a provozovalete služeb pro celiaky.

Ještě jednou velmi děkuji za Vaši pomoc a těším se na další spolupráci

Ing. Iva Bušinová

info@bezlepkovadieta.cz

mob: 605 878 337

Celostátní setkání celiaků v Jeseníkách letos nebude

Velmi mě mrzí, že pro všechny, kteří se letos chystali na Celostátní setkání celiaků v Jeseníkách,  mám špatnou zprávu. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu a tím i nedostatku finančních prostředků  jsem nucena letošní akci zrušit. Třídenní setkání celiaků bych prostě fyzicky nezvládla.   Budu se snažit pořádat kurzy vaření, přednášky a semináře v menším rozsahu.

Je mi to opravdu velmi líto.

Vaše Iva Bušinová

Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu

Dotace na práci Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu nebudou

Vzhledem k přetrvávajícímu vážnému dlouhodobému onemocnění ředitelky Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu, občanského sdružení ing. Bušinové,  jsme museli zrušit přijetí, vyčerpání  finančních dotací z MZČR na rok 2012.

Provoz sdružení je financován z vašich peněžních darů, částečně z provozu zásilkového obchodu a přednášek, které ing. Bušinové, povolí lékař.

Děkujeme za zaslanou jakoukoliv finanční pomoc pro provoz těchto webových stránek a Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu. Číslo účtu občanského sdružení Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu je:

171554753 / 0600

Několikrát  denně zvoní telefon s otázkou ohledně bezlepkové diety. Stále docházejí také emaily s dotazy.  Bohužel  nad námi visí otázka, zda občanské sdružení dokážeme zachovat. Očekáváme vaši pomoc.

Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu

občanské sdružení

Dva pozdravy uhasínajícího léta

Slunečnice

Posílám Vám všem možná poslední letní pozdrav.  Fotka je pořízena poslední prázdninový víkend. Krásná slunečnice vyrostla v okapu jednoho domu ve vesnici Luleč. Ač na okolních polích již slučnečnice dozrály a jsou připraveny ke sklizni, tato rostlinka zůstává stále nádherně svěží ...

Luleč se nachází v Jihomoravském kraji, v levo od dálnice z Brna směr Olomouc. Dominantou je kostel Sv. Martina.

                                                                                                            Vaše Iva Bušinová

                                                                                                            šéfredaktorka bezlepkovadieta.cz  

Pošlete své fotografie a vzpomínky na prázdniny na info@bezlepkovadieta.cz.

Paní Katka je 3 000 zaregistrovanou!

Děkujeme za registraci, blahopřejeme a posíláme dárečky

Dárky od sponzorů

Paní Katka Struhařová se jako 3 000  zaregistrovala na web Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu. Děkujeme za registraci a blahopřejeme!

Ceny pro jubilantku věnovala firma Balviten a Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu, občanské sdružení.

Dárky jsme rozdali, dostal jej každý, kdo si objednal

sušené drožddí

Firma S.I. Lesaffre věnovala eshopu Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu pro každou objednávku  dárek. Do vaších zásilek jsme od konce března přivádali balíček sušeného droždí. Pro přípravu v domácí pekárně zn. Panasonic bylo možné balíček rozdělit na tři díly - 3,3 gramy a připravit tak tři bezlepkové chleby Calta - chléb pro zdraví. ( Připomínám, že jak sušené, tak i čerstvé droždí jsou bezlepkové a celiaci je mohou běžně používat.)

Děkujeme firmě S.I. Lesaffre za věnované dárky i za vaše objednávky.

15 % sleva na veškeré čerstvé bezlepkové pečivo ze zásilkového obchodu s dárkem

bagety bezlepkové

Díky podpoře firmy Penam, která je výrobcem bezlepkového čerstvého pečiva jsme získali 15 % sleva na veškerý jejich sortiment!

V zásilkovém obchodě kromě čerstvného bezlepkového pečiva nabízíme také hotovou bezlepkovou směs na chléb pro zdraví Caltu a dále například Originální chlebové koření. Dodá vaší oblívené bezlepkové mouce přirozenou chuť klasického chleba.

Zásilkový obchod, provozovaný občanským sdružením Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu zařadil do své nabídky čerstvé bezlepkové pečivo od firmy Penam - chleby, bagety, mafinky. .

Ke každé objednávce jsme pro vás připravili malý, bezlepkový dáreček.
Celkem 282 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace