Poradna

PORADNA : Obecný dotaz 2

27.8.2007 19:00:04 : Otázka: -----

Dobrý den,jsem začátečník bezlepkové diety a potřebovala bych poradit.Co by se mi stalo, kdybych nedodržovala dietu? Jestli jsou ověřená jídla, která se dají zakoupit po internetu, že neobsahují lepek. No ještě bych se chtěla zeptat co bych tak mohla zhruba jíst a jestli se dají zakoupit bezlepkové jídla i v Raciu, atd.Mockrát Vám děkuji za odpověď 

1.9.2007 22:56:29 : Iva Bušinová : Odpověď

Dobrý den Kateřino,

Co by se Vám stalo, kdyby jste nedodržovala bezlepkovou dietu? Doporučuji Vám přečíst si na těchto webovkách v sekci Informace a články -Celiakie vše o tom, co způsobuje neléčená celiakie. Je spousta nemocí, která souvisí s celiakií.

Zda jsou ověřená jídla, která se dají zakoupit po internetu? Muhu se vyjádřit pouze k zboží v zásilkovém obchotě, který provozuje Poradenské centrum pro celiakii a který najdete na těchto webovkách - ano, podmínkou zařazení zboží do nabídky je certifikát o tom, že je potravina vhodná pro bezlepkovou dietu. (Předpokládám že i v ostatních zásilkových obchodech je to obdobné).

Co můžete zhruba jíst? Vše co neobsahuje lepek (lepek je obsažen v pšenici, ječmenu, žitu a nedoporučuje se ani oves). Podívejte se do naší Bezlepkové kuchařky a najdete zde spoustu zajímavých tipů na bezlepková jídla. Mohu Vám také doporučit moji Bezlepkovou kuchařku 2, která vyšla v květnu v nakladatelství Grada a kde jsou recepty seřazeny od nejjednodušších (na začátku života s celiakií) až po velmi složité.

Zda se dají bezlepková jídla zakoupit v obchodech s racionální výživou? Samozřejmě, dnes již není většinou problém sehnat bezlepkové potraviny a suroviny. Nabízejí jak prodejny zdravé výživy, tak i super a hypermarkety. Pokud bydlíte blízko některého z hypermarketů Globus, doporučuji nakupovat zde. Najdete tady nejen bezlepkový koutek, kde nabízejí bezlepkové směsi na pečení, těstoviny a hotové vakuované pečivo, ale také 70 druhů bezlepkových uzenin.

Přeji Vám hodně trpělivosti při zaučování se do diety.

S pozdravem Iva Bušinová, Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu 

kategorie: Poradna
Komentáře k článku
:
:
:
OPMRV:
Datum: 18.4.2012 4:47:49
You can find an interactive search selection http://www.toryburchjp.net/tory-burch-bag.html that should make products searches extremely quick in your case. Just type infulfill their fashion needs.Chanel purses can be obtained in wide selection and assortment. It signifies that they are reallythe well-known brand Chanel. Even so it just isn’t normally attainable for us to alter our operate schedules and go shoppinghelp centre, go through photographs as quite a few times while you want, and get on a regular basis inside the entire world to
Od: Nikolas
Datum: 30.1.2012 13:38:55
Dobrý den, byl jsem na biopsii střeva a tam mi zjistili, že mám edém střeva, nápadnou hypersenzitivní reakci a zmnožení eosizofilů. Mé potíže se zhoršili. Stolice není stolice, ale jídlo, tak jak ho spolknu, bolesti jsou neuvěřitelné. Lékař mi dal algifen a řekl ať držím bezlepkovou dietu, ale na internetu jsem četl, že bez 100% diagnozy se dieta držet nemá, že to pak ovlivní nějaké testy. Taky mi lékař řekl,že je těžké zjistit na co mám alergii. Může to být prý lepek nebo něco jiného.Potíže mám již několik měsíců a je to horší a horší. Jsem z toho i velice unavený. Když budu držet bezlepkovou dietu, za jak dlouho se mi přibližně udělá lépe? Pokud by se mi lépe neudělá, znamená to,že to není lepkem? Děkuji S pozdravem Nikolas

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace