bezlepkovadieta.cz » Poradna » Vaříme a pečeme bez lepku

Vaříme a pečeme bez lepku


Toto téma je určeno nejen pro ty z vás, kteří s bezlepkovou dietou začínáte a nevíte si rady s přípravou bezlepkového chleba, pečiva a bezlepkového jídla vůbec. Určitě se bude hodit i pro ostatní, kteří již bezlepkové vaření a pečení zvládli. Všichni občas potřebujeme poradit.

 

Celkem 40 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40]

PORADNA : Minikuchařka

17.2.2008 10:00:01 : Otázka: dagmar otépková

Dobrý den, paní Bušinová, můžete všem celiakům poradit, kde se dá sehnat Vaše minikuchařka, kterou jste připravila pro pícku Panasonic 255, já a určitě spousta dalších lidí by jsi ji ráda zařadila mezi Vaše vynikající vyšlé kńihy jak s radami tak s recepty.Děkuji za odpoved a moc zdravím, Otépková 

PORADNA : Prostě ... chleba

19.3.2008 14:21:24 : Otázka: -----

Dobrý den,
objednala jsem si u vás pícku Panasonic a chtěla jsem se zeptat zda recept na Chléb pro zdraví je klasickým receptem na chleba, když vypustím přidání salámu. Tozn. že potřebuji se naučit péct klasický chléb k masu, namazat sýrem, ale také marmeládou. Prozatím peču chléb v troubě a můj recept(nevážené přísady) asi nemá cenu zkoušet v pícce. Děkuji za odpověď a také za vaše www stránky. 

PORADNA : Vláčný chleba

19.3.2008 18:16:32 : Otázka: -----

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda do vašeho receptu na Chléb pro zdraví mám zkusit přidat xantanovou gumu kvůli vláčnosti, anebo je tento chleba dost vláčný a mohu tím něco pokazit. Teprve vše budu zkoušet. Objednala jsem si u vas pícku na chleba, prozatím jsem pekla chléb v troubě podle jiného receptu a pořád to nějak není ono.Děkuji za vše.Tereza 

PORADNA : Aveve mouka

16.2.2008 20:23:58 : Otázka: Nora Nová

Dobrý den,mám dceru 1,5 roku s celiakií,chci koupit pekárnu,asi Panasonic.Jeví se velice slušně. V nějaké diskusi jsem četla,že v přiložených receptech je aveve mouka, co to znamená,žádný vyhledávač mi ji nenašel.Mohu přesně recepty použít,ale s jinou bezlepkovou moukou?Proč je v návodu na běžný chléb, že se droždí dává úplně nakonec a u bezlepkového těsta se droždí dává hned do tekutiny? Má to nějaký význam? Je třeba koupit náhradní hnět. hák i nádobu pro celiatika,když v pekárně budeme péct i z běžné mouky? Děkuji Nora 

PORADNA : Vánočka, mazanec

13.12.2007 11:37:52 : Otázka: MARGITA Poslusna

MA CERA MA BEZLEBKOVOU DIETU E NEMUZU NAJIT RECEPT NA VANOCKU NEBO NA MAZANEC JE NEAKY RECEPT DEKUJI POSLUSNA 

PORADNA : Silikonové formy

28.11.2007 21:36:50 : Otázka: Hana Čápová

Dobrý den, moc děkuji za předchozí odpovědi. Mám ještě jednu - chtěla jsem si koupit silikonovou formu na pečení, ale kamarádka mě od toho odradila, před časem prý tiskem proběhla zpráva, že od některých výrobců jsou zdraví škodlivé. Nemáte o tomto přehled nebo alespoň zkušensti? Díky za ochotu! 

PORADNA : Kynutý knedlík

23.11.2007 8:20:42 : Otázka: Andrea Bažantová

Dobrý den, chtěla bych poprosit o recept na knedlík k omáčkám, který by byl chutově nejpodobnější obyčejné kynuté knedli.Děkuji za odpověd. 

PORADNA : Chléb s balkánským sýrem

4.12.2007 15:29:11 : Otázka: -----

Dobry den. Neviete mi niekto poradit recept na chlieb s balkanskym syrom? Niekde som to citala, ale neviem to najist. Dakujem krasne 

PORADNA : Pečící teplota

3.1.2008 16:10:13 : Otázka: Michaela P.

Prosím o radu ohledně pečení v troubě, např.bábovky,housek. Všude v receptech je psáno péci na 170,často až na 200st. Celsia. Ale mě se vždycky pečivo hned spálí.A vevnitř je mazlavé,nedopečené.Mám péci na míň stupňů? Např. na 100st? Mám rozbitou troubu? Přijde mi divné, že všichni pečou na takové stupně, a mě se to hned v troubě připálí, a vevnitř nedopeče. Strašně moc děkuju za odpověď. Jsem z mého pečení zoufalá.Díky moc!!! 

PORADNA : Kypřicí prášek do pečiva

13.8.2006 20:15:57 : Otázka (2) : Šárka Mandíková

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit jak je to s kypřícím práškem v pečivu? Kolik se dává? Já jsem použila na 300 g mouky Mantler asi 3/4 prášku do pečiva, ale bohužel těsto nevykynulo při pečení, zůstalo jakoby sražené. Nevím, kde je chyba? (Pekla jsem pizzu).Děkuji za odpověď.


10.11.2007 18:15:58 : Otázka (1) : Hana Čápová

Dobrý den, v receptu na perník je uveden kypřící prášek do perníku, ten ale obsahuje pšen. mouku, stejně jako prášek do pečiva. Tohle malé množství pro celiakiky nevadí, nebo se prodávají i nějaké bez lepku? Moc děkuji za odpověď. 

Celkem 40 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace