Vaříme a pečeme bez lepku

PORADNA: Lze péct jen z kukuřičné nebo pohankové mouky?

Práce s bezlepkovým těstemDobrý den paní Bušinová, jsem ve svetě bezlepkové diety druhý den tak sbírám informace a nedaří se mi nikde vyčíst z jakého důvodu je v receptech uváděna vždy bezlepková mouka  plus např. kukuřičná nebo pohanková? Není možné péct pouze z kukuřičné nebo pohankové mouky když jsou obě též bezlepku?
Předem Vám moc děkuji za odpověď a Váš čas a přeji hezký den!
 
S pozdravem Alena F.

Dobrý den Aleno,

ale to víte, že lze péct jen z kukuřičné, nebo jen z pohankové mouky. Jen je potřeba počítat s tím, že jednak vám bude při přípravě i pečení HODNĚ scházet lepek - těsto bude špatně držet pohromadě a při pečení se více rozteče.  Pečivo bude po upečení více suché a drobivé a také chuť bude prostě kukuřičná nebo pohanková. Kdežto, když použijete jako základ některou z kvalitních bezlepkových směsí a do ní přidáte asi třetinu jednodruhové, přirozeně bezlepkové mouky (kukuřičné, pohankové), budete mít báječné pečivo, které se vám bude dobře připravovat, nebude se příliš drobit a také vám bude lépe chutnat.

Ještě k té chuti. Výrobci bezlepkových potravin a surovin se snaží, aby se ze speciálních bezlepkových směsí dalo připravit pečivo, hodně podobné chutí, vůní i strukturou klasickému "lepkovému" pečivu.

Hodně štěstí při objevování podob bezlepkové diety.

ing. Iva Bušinová, Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu

Komentáře k článku
:
:
:
SQURB:
Od: Eva
Datum: 11.4.2011 17:34:29
Mně se osvědčilo přidávat i část mouky lupinové, nemá nějak moc výraznou chuť, přidávají ji i výrobci např. do chleba. Přeji hodně trpělivosti a následné radosti ze zdařeného díla :-)

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace