bezlepkovadieta.cz » Poradna » Sociální příspěvky na dietu

Sociální příspěvky na dietu


Bezlepkové potraviny a suroviny jsou drahé a stát nemocným nepřispívá na jejich léčbu - přísný dietní režim. Podělte se se svými zkušenostmi s úřady, zeptejte se, jak řešit vaši situaci, když se nedostává peněz na bezlepkové jídlo.

 

PORADNA : Diagnostika 25

20.12.2006 22:11:22 : Otázka: -----

Vážená paní Bušinová,
Je mi 27 let a od roku a půl mám celiakii. Asi před rokem mi byla navíc zjištěna intolerance na mléko. Napíšu Vám, co přesně bylo zjištěno, moc tomu nerozumím a chtěla jsem Vás poprosit o srozumitelný překlad toho, co Vám teď tady napíšu.
Potravinové intolerance :
AB/ Gliadin IgA S: 0,39 IP /0..0,79/, AB / Gliadin IgG S: 0,51 IP /0..0,79/, AB/ kr. mlék.IgG S: 0,47 IP
(0..0,89/, AB/ kr.mlék. IgA S: o,62 IP / 0..0,89/, AB/ kr.mlék.IgM S: 1,21 IP /0..0,89/, AB/ endomyzium IgA
S: Negat.-, Transglutaminasa IgA S: 1,51 arb.j. / 0..4,99/
Možná bude třeba nechat posoudit výsledek odběru krve lékařem.
Zajímala by mě hlavně intolerance na mléko, s tím nemám žádné zkušenosti. Nevíte existuje-li někde nějaký seznam věcí, co se smí a nesmí ? Od pana doktora jsem se toho moc nedozvěděla, hlavně se mám vyvarovat kravského mléka, i sušeného a taky tavených sýrů. Máte nějaké zkušenosti nebo informace, mohla byste mi poradit ?
Byla bych Vám moc vděčná, hodně mi na tom záleží, připravuji se na těhotenství a nechtěla bych něco zanedbat.
A ještě jsem se chtěla zeptat na informaci ohledně příspěvků na bezlepkovou dietu. Bylo mi řečeno, že se ani nemám pokoušet vyplňovat nějaké formuláře, protože na to, aby mi bylo něco přiznáno bych musela být úplně bez peněz a na úřadu práce. Můj zaměstnavatel mi na stravu taky nic nepřispívá, za oběd platím třikrát víc než ostatní zaměstnanci. Vůbec to není jednoduché.
Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.
S pozdravem a přáním pěkného večera.
Soňa Ž. 

PORADNA : Kritická situace

12.4.2007 20:59:41 : Otázka: -----

Dobrý den,
Jsem v plném invalidním důchodu. Mám velmi těžké únavové stavy a v prosinci mi byly vysvětleny celiakií. Také mé od narození postižené (nyní 10ti leté dítě) mělo stejný nález jako já. Takže jsem nyní v plném invalidním důchodu a musím uživit dva syny - 14 a 10 let. S plným ID a příspěvky jsme trošičku nad životním minimem. Ale s bezlepkovou dietou bohužel se po čtyřech měsících stalo, že už počítám od příštího týdne nebudeme mít peníze na jídlo. Nevím kam se obrátit. Na obecním úřadu mi řekli, že mě teda litují, ale příspěvky na péči o dítě se od ledna už neposkytují. A ani lékařka není ochotná vyplňovat nějaké formuláře. Pokrčí rameny, ať tedy jíme to, co chceme. Nevím co si o tom všem myslet a hlavně jak jednat. Sice konečně znám důvod svých zdravotních potíží i potíží svého syna, ale jsem tak nemocná, že další peníze nevydělám, moje nemocná maminka má důchod tak akorát pro svou potřebu. Nemám na koho se obrátit. Už jsem v sobotu propadala sebevražedným myšlenkám, ale vím, že tady jsou ještě ty děti a že se musí najít cesta jak přežít. Tak jsem to chtěla dát na ty webové stránky a zeptat se, poradit kde požádat o pomoc. Zkoušela jsem i humanitární organizace, ale finanční příspěvky nedávají a ani jídlo nenakupují. Naděje sice jídlo distribuuje ale bez možnosti zjistit zda je bezlepkové - jsou to dary z Ameriky.Poraďte, co dělat? Jak přežít? Lenka Baštová 

PORADNA : Příspěvek při zaměstnání

2.2.2007 13:22:59 : Otázka: -----

zuzka
dobry den,mam celiakii asi 2a pul roku ,jsem zaměstnana.chtěla jsem se zeptat jestli mam narok na nejaky prospevek na bezlepkovou dietu. 

PORADNA : Finanční podpora

17.4.2006 11:33:28 : Otázka: Josef

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká finanční pomoc od státu lidem kteří mají alergii na lepek. Našel sem že na finanční podporu mají nárok lidé co se o někoho starají a lidé co nevydělávají! Já vydělávám (10000,-Kč) a nevim jestli mam na nějakej příspěvek nárok. Děkuju za odpověď 

PORADNA : Finanční příspěvek pro dítě

13.11.2007 17:29:51 : Otázka (2)  Eva Břenkova

Dobrý den ,chěla jsem se zeptat jestli mam narok na nějaký příspěvek ,když má dcera přísnou bezlepkovou dietu a je jí tři a pul roku .Děkuji za odpověd.


24.1.2005 : Otázka (1) : Iva Jaklová

Dobrý den, mám na Vás asi specifický dotaz - nevím, zda mi pomůžete, ale doufám, že ano. Mám ročního synka - nedávno mu byla prokázána alergie na mléčnou bílkovinu - na lepek teprve čekáme - ten ještě prokázán není. I přesto se na Vás obracím s dotazem - zda je možné žádat od úřadů nějaký finanční příspěvek, který by nám trochu pomohl. Tomášek musí pít Nutrilon pepti MCT a z tohoto mléka také všechno pro něj připravujeme - bohužel od 1.1.05 se snížil příspěvek pojišťoven na toto balení NUTRILONU z 300kc na 110 = místo 49kc za jedno 400g balení (které nám stačí tak na týden) platíme 240kc - což je pro nás dost. Zaslechla jsem, že děti které mají potvrzenou bezlepkovou dietu mají nárok na vyplácení jednorázových příspěvků, které jim pomáhají pokrýt nemalé výdaje s totu dietou - nevíte jak je to u dětí, které mají mléčnou bílkovinu ??? Předem Vám velmi děkuji za odpověď - Iva Jaklová 

PORADNA : Proplácení vitamínů

22.9.2004 : Otázka: D. Kospachová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s proplácením vitamínů zdravotní pojišťovnou pro pacienty s bezlepkovou dietou. Pan doktor Utěšený o tom mluvil na jednom setkání celiaků, ale u praktického lékaře, ani ve Všeobecné zdr. pojišťovně o tom nic nevěděli. Týká se to tedy jen určité zdravotní pojišťovny? Děkuji za odpověď. D.Kospachová 

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace