bezlepkovadieta.cz » Poradna » Psychická zátěž

Psychická zátěž


Lidská psychika je mocná a vážná věc. A dokáže slušně zatočit se životem. Trápí Vás něco na duši v souvislosti s celiakií, bezlepkovou dietou a podobně ? Projděte si tyhle otázky, třeba tu Vaše mysl najde svou odpověď. A když ne, zeptejte se ... .

 

Celkem 14 článků
články: [1-10] [11-14]

PORADNA : Psychické potíže

1.10.2004 : Otázka: Ivona

Ráda bych Vás požádala o radu. Mému příteli (30 let) asi před 4 měsíci objevili alergii na pšeničnou mouku ( 8.91 kU/l) a žitnou mouku (9.61 kU/l), dále jsme nechali udělat testy na protilátky (IgA 1,590 IU/ml, IgG 0,520 IU/ml, endomesiální Ab IgA negativní, IgA Ab x transglutamináze 1,850 U/ml, IgE Ab serum - gluten nedetekovatelný) Byla mu doktorem doporučena bezlepková dieta, kterou jsme začali dodržovat, ale jeho zdravotní stav se nezlepšil, spíš máme pocit že je to snad horší: extremní nadýmání a s tím spojené křeče, pocity nevolnosti, velká únava a psychycká nevyrovnanost. Chtěla bych se hlavně zeptat, jestli je toto po přechodu na BD normální - popřípadě jak dlouho může trvat tento stav, než dojde ke zlepšení potíží ? Alergie mu byla zjištěna až po dlouhodobých útrapách a chození po různých doktorech (potíže má cca 4 roky, nastartovalo se to po výrazném úbytku na váze - cca 20 kg za 3 měsíce). Za druhé jsem se chtěla zeptat, zda s touto alergií můžou souviset psychické problé ... 

PORADNA : Hlad, nechutenství, stress

26.7.2004 : Otázka: Lenka Čechová

Vážený pane doktore, je mi 39 let, asi 8 let držím bezlepkovou dietu (alergii jsem vypátrala systémem pokus-omyl víceméně sama) a asi 2 roky chodím po řádném vyšetření na pravidelné kontroly ke specialistovi. Mívám problémy chodit do společnosti nebo odjíždět z domova, protože pokaždé trpím hladem - buď není možné si něco přijatelného k jídlu koupit, jíst pravidelně anebo konzumovat svoje vlastní jídlo- často i pro nevhodné poznámky a netorelanci ostatních. Poslední rok se pomáhám starat o 95 letou babičku, což je spojeno s neúnosným stresem a nedostatkem času na sebe. Začala jsem trpět silným nechutenstvím, hubnu, nemám sílu ani dřívější elán a k tomu se přidaly časté deprese. Jsou takové potíže u celiaků normální, dá se jim nějak předejít a pokud ne, co s nimi počít? Moc děkuji za odpověď. 

PORADNA : Anorexie, bulimie nebo psychické problemy z celiakie ?

26.6.2004 : Otázka: Petra

Před nedávnem u mě byla prokázáná celiakie jak z krve, tak i vyšetřením střeva - vše jsem měla pozitivní. Před tím jsem si prošla obdobím, kdy mi bylo pořád špatně. Začalo to po operaci slepého střeva, kdy jsem přestala mít chut k jídlu a šla jsem dolů z váhou. Když jsem více snědla, nebylo mi dobře - lékař mi říkal, že mám anorexií a později bulimii - může to být neléčenou celiakií? Slyšela jsem, že u neléčené celiakie mohou být i psychické problémy. Děkuji za odpověd. 

PORADNA : Obava z vyšetření

16.12.2003 : Otázka: Iva

Manžel přítelkyně má příznaky onemocnění celiakií, trpí častými průjmy, nadýmáním, má hemoroidy, ekzém atd., ale obává se jít k lékaři, nechat se vyšetřit. Jak se dá překonat strach z toho, že se dozví pravdu o své nemoci? 

Celkem 14 článků
články: [1-10] [11-14]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace