Psychická zátěž

PORADNA : Psychické změny při celiakii

5.11.2006 9:57:36 : Otázka: -----

Může neléčená celiakie u dospělého člověka vyvolat psychické změny a v jakém smyslu (např. agrese,)? děkuji Lenská 

27.11.2006 17:56:10 : Odpověď : ing. Iva Bušinová

Dobrý den
Ano, neléčená celiakie může u celiaka vyvolat psychiatrické onemocnění - endogenní deprese, schizofrenie (dle materiálu, který zpracovala Komise pro celiakální sprue při MZ ČR).

S pozdravem ing. Iva Bušinová, Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu 

Komentáře k článku
:
:
:
OCJCI:
Datum: 24.8.2018 17:03:25
Dobrý den je mi 35 a mám celiakii cca 7let, dodržuji bezlepkovou dietu a nevím jestli to může souviset s celiakií, ale od té doby mám zvýšenou podrážděnost, deprese, chovám se nestabilně a celkově jsem jiný. Před tímto jsem neměl žádné problémy s chováním. První 4roky bez vztahu, pak jsem měl 3 letý vztah. Přítelkyně tvrdila že se to se mnou nedá chvílemi vydržet. Nyní jsem rok sám. Psycholog mi řekl že je to velice pravděpodobné že celiakie je pravděpodobný spouštěč mých stavů. Co si o tom myslíte ?
Datum: 26.6.2012 12:59:21
Dobrý den, moc prosim o radu. Pred mesicem jsme zjistili, ze ma muj 3,5 lety syn celiakii. Od te eoby je stele nemocny. Nejdrive mezl stevni problemy, pak zanet hornich cest dychacich, ted streptokoka v krku a nemoc ust, rukou a nhou (dle detske pi doktorky). Tak je vic protivny, vztekly, proste to ¨neni on. Pani doktorka v gastr. poradne mi rikala, ze kdyz budeme dodrzovat bezlepkovou dietu, tak bude vsechno v poradku. Zatim tomu tak neni a to me dost desi. Prosim o radu, co s tim. Venku je krasne a my jsme porad doma,navic chodim do prace a je dost narocen zajistovat hlidani. Dekuju moc za radu. Irca

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace