bezlepkovadieta.cz » Poradna » Potraviny a suroviny

Potraviny a suroviny


Nejste si jisti, co vlastně můžete jíst když vám lékař nařídil dodržovat bezlepkovou dietu? Pak tady pro vás máme diskusní téma bezlepkové potraviny.

 

Celkem 144 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

PORADNA : "Éčka"

31.7.2007 7:11:07 : Otázka (3) : -----

Dobrý den.Asi před rokem a půl, když dceři potvrdili bezlepkovou dietu jsem si na těchto stránkách našla povolené a zakázané E látky pro bezlepkovou dietu. Včera jsem si podobný seznam našla na wwwColiac, ale látky tam zakázané mám z vašich stránek jako povolené. Prosím zda by jste mi mohli napsat jak to doopravdy je a čím se řídit, abych dceři neuškodila. Děkuji


7.1.2007 10:52:53 : Otázka (2) : Marta Domoradova

Dobry den. Mam celiakii. Mohu jist potraviny obsahujici E1422 a E1442? Dekuji za odpoved.


31.10.2006 18:14:26 : Otázka (1) : Hana Zouharová

Dobrý den, držím BL dietu třetím rokem a stále si ještě nejsem jistá, zda-li se dobře orientuji při zkoumání složení kupovaných výrobků, konkrétně nevím, zda-li mohu jíst potraviny, na jejichž obalech jsou uvedená různá "éčka". Můžete mi prosím sdělit, která E jsou vhodná při BL dietě (např. je často uváděn E 1422 modifikovaný škrob). Děkuji a přeji hodně zdaru při tvorbě těchto pro nás velmi prospěšných stránek. 

PORADNA : Množství glutenu v obilovinách

17.11.2006 16:48:37 : Otázka: -----

Dobrý den, mám dotaz ohledně množství glutenu v obilovinách. Stále hledám přehled obilovin, jaké mají množství glutenu v mg, ale nikde se tato čísla neuvádí. Lékař mi řekl, že mám vysadit jen pšenici (o celiakii se u mne nejedná), že prý glutenu obsahuje velké množství. Tak nevím, jestli oves, žito..mají v porovnáním s pšenicí méně glutenu na mg , nebo jestli mohou být pro mě stejně nebezpečné. Moc děkuji za váší odpověď. 

PORADNA : Mléko

19.10.2006 21:27:20 : Otázka: Marie, 45 let

Ještě prosím o sdělení, zda je při bezlepkové dietě vhodné domácí kravské mléko a mléko vůbec. Děkuji 

PORADNA : Uzené maso, magi

18.10.2006 19:07:45 : Otázka: Petra Šmatová

Dobrý den, prosím o radu, když mám celiakii, jestli můžu jíst uzené maso od řezníka a magi? Děkuji za odpověď. 

PORADNA : "Nesyrovatkové" tuky

9.10.2006 15:09:17 : Otázka: Hana Ryšavá

Dobrý den, prosím o radu týkající se intolerance mléka jako průvodního jevu u zjištěné celiakie. Na dobu 4 měsíců bylo synovi doporučeno vyloučení mléka a mléčných výrobků při dodržování bezlepkové diety. Prosím o radu, jaké tuky používat při pečení, ve většině je uvedena syrovátka, takže si nejsme jisti, který je z nich možno použít, aniž bychom synovi uškodili. Děkuji Vám za radu. Ryšavá 

PORADNA : Kukuřičné lupínky EMCO

24.7.2008 9:50:08 : Otázka (2) : sylvie pospisilova

Dobry den,
na seznamu povolenych vyrobku jsou i kukuricne vlocky Emco, ve slozeni na obalu je vsak uvedeny jecmenny slad!??

S pozdravem, Pospisilova


23.9.2006 19:35:20 : Otázka (1) : Daniela

Dobrý den.Jsem začátečník v bezlepkové dietě a mám dotaz na kukuřičné lupínky EMCO,které jsou schválené,ale na obalu ve složení je napsán i ječmený slad??Myslím si,že je jíst nemohu.Můžete mi prosím odpovědět?Děkuji,Daniela 

PORADNA : corn flakes PRAGOSOJA

3.10.2006 10:32:47 : Otázka: Soňa Žambochová

Vážená paní Bušinová,
mám na Vás jeden dotaz. Zajímalo by mě, jestli corn flakes, výrobce PRAGOSOJA jsou vhodné pro bezlepkovou dietu. Tento výrobek je testován SZPI a je uveden jako bezlepkový na seznamu bezlepkových potravin, ale na obale tato skutečnost není uvedena, pouze, že obsahuje stopové množství lepku, odpovídající normám stanoveným jako limit.
Psala jsem tam dotaz a bylo mi odpovězeno takto :

náš výrobek je přirozeně bezlepkový z hlediska použitých surovin, které lepek neobsahují. Abychom však mohli výrobek označit jako bezlepkový, museli bychom provést taková opatření ve výrobě, aby nemohlo dojít ke kontaminaci např. pšeničnou moukou. Toto však nejsme schopni zabezpečit. Proto nemůžeme výrobek označit jako bezlepkový a upozorňujeme spotřebitele na možný obsah stopového množství.

Pochopitelně by bylo bezpečnější konzumovat bezlepkové corn flakes,které se dají koupit ve zdravé výživě, ale vzhledem k ceně by mě spíše zajímal výše uvedený výrobek.
Děkuji Vám mockrát předem za odpověď.
S pozdravem Soňa Žambochová 

PORADNA : Údaje na etiketě

14.9.2006 12:05:11 : Otázka: Lenka

Dobrý den paní Bušínová,

velice Vám děkuji za práci, kterou pro oceliaky odvádíte. Mám ale na Vás jednu , možná trochu osobní, otázku. Vy opravdu věříte výrobcům a dovozcům, že dodržují zde několikrát citovanou vyhlášku o povinnosti uvádět všechny alergeny? Značení mnoha výrobků je mírně řečeno "zmatečné", mnohdy nedostačující, leckdy až nepravdivé. ANo pokud mé tělo zareaguje, vím, že tento výrobek ne, případně se mohu snažit situaci řešit s příslušnými úřady. Jak na to ale přijdu v případě, že mé tělo lepek "jakoby toleruje", špatně mi nebude, ani když sním bochník chleba. Pak je velice těžké na tyto výrobky přijít. Na krevní testy chodím jednou za rok, to mi také nepomůže. Možná jsem až moc nedůvěřivá, ale od té doby, co držím dietu a jsem nucena zkoumat složení každé drobnosti, tak mnoha výrobcům prostě nevěřím.
Velice Vám děkuji za Vaší odpověď. Lenka 

PORADNA : Gluten - glutanát

13.9.2006 12:28:59 : Otázka: Sylva Adámková

Dobrý den,právě mi byla doporučena bezlepková dieta,je mi už něco přes 35let a moc si stím nevím rady.Prosím Vás o vysvětlení co je vlastně gluten - glutanát,zda to je "zakázané "pro bezlepkáře.
Moc děkuji.PORADNA : Náhrada bílého cukru

28.8.2006 14:26:16Otázka: Lenka Jurečková

Dobrý den, mám 3.5 letého syna s výraznými autistickými rysy, začali jsme držet bezlepkovou, bezmléčnou dietu s vyloučením vajec, která prý u autismu pomáhá, neměl by kunzumovat ani bílý cukr, čím ho mám nahradit, medem, nebo hroznovým cukrem, poraďte mi.Děkuji Lenka 

Celkem 144 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace