bezlepkovadieta.cz » Poradna » Potraviny a suroviny

Potraviny a suroviny


Nejste si jisti, co vlastně můžete jíst když vám lékař nařídil dodržovat bezlepkovou dietu? Pak tady pro vás máme diskusní téma bezlepkové potraviny.

 

Celkem 144 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

PORADNA: Může obsahovat stopy lepku

Dobrý večer,
omlouvám se,že Vás takhle otravuju,ale potřebovala bych radu od zkušeného člověka.Mám dceru s celiakií,máme jí potvrzenou dva měsíce,a tak se zžíváme s dietou.V nemocnici mi dali seznam "éček",které by dcera neměla jíst.Ale konkrétně jsem teda zmatená z E621,které je uvedeno např.v paštice Májka,přestože je uvedena od výrobce jako bezlepková nebo v párkach,kde je na etikete uvedeno,že jsou bez lepku,je toto éčko taky.Nebo i na výrobcích,které by podle složení mohla dcera normálně jíst(např.sýrový popcorn),ale opět je tam E621.Tak bych od vás chtěla radu,zda to teda může nebo ne.A dále se chci zeptat,jak je to s výrobky kde je uvedeno:může obsahovat stopy lepku nebo může obsahovat stopy pšenice a nebo může obsahovat lepek,zda tyto potraviny můžeme kupovat nebo ne.Budu Vám hrozně moc vděčná za odpověď,protože v těchto věcech si opravdu nevím rady.Děkuji moc.Michala

PORADNA: Moučkový cukr bez pšeničného škrobu

CukrDobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nemáte již osvědčenou nějakou značku moučkového cukru, do kterého by nebyl přidáván pšeničný škrob?
Zatím používám při pečení cukr krystal, ale špatně se s ním pracuje. A všechny moučkové cukry, co jsem viděla obsahovaly pšeničný škrob.
Děkuji za odpověď. Marie N.
 

PORADNA : Jogurt Danone - kostíci a barvíci

16.5.2006 12:03:57 : Otázka: zbynek Wimmer

Vážená paní Bušínová
radi jsme kupovali našemu malému
jogurt od firmy DANONE -barvíky,ale v poslední době změnili obal a jogurt přeměnily na Barvíky-Kostíky.Nejsme si jisti zda tento výrobek je nadále vhodný pro bezl. dietu.na obalu je uveden Modifik. škrob.a také glukozofruktézový sirup.moc děkuji za odpověd ,jogurt s lentilkami je moc výborný. 

PORADNA : Pečení s guarovou moukou

28.3.2006 9:46:30 : Otázka: Golová Věra

Dobrý den, prosím, chtěla bych znát dávkování guarové gumy při pečení.Vím, že je guarová guma vláknina, ale kolik jí dát do těsta při např. 600g mouky ? Děkuji 

PORADNA : Racio rýžové chlebíčky

15.3.2006 15:49:57 : Otázka: jitka

dobrý den,jak je to s výrobky firmy racio-konkrétně rýžovými chlebíčky.jaká byla naměřená hodnota lepku?a dají se někde zjistit konkrétní hodnoty potravin z databáze vyhovujících potravin?děkuji 

PORADNA : Informace na obalu od výrobce

7.3.2006 23:21:28 : Otázka: Lenka Houžvičková

Dobrý den paní Bušínová,

s bezlepkovou dietou teprve začínám a "Vaše" webové stránky jsou pro mne velikou pomocí. Proto si dovoluji se na Vás obrátit s dotazem nebo spíše postesknutím.

Synovi jsem koupila výrobek firmy Racio - Raciolky čokoládové, které jsou na přední straně obalu označeny výrazným nápisem "Bezlepková potravina" a zároveň symbolem přeškrtnutého klasu. Radovala jsem se, že je to další potravina, kterou synovi mohu dát, navíc jsem firmě děkovala za výrazné značení. O to větší bylo moje rozčarování, když jsem si na zadní straně obalu "spíše ze zvyku" přečetla složení a dozvěděla se, že "může obsahovat stopy lepku".

Opravdu nevím, kterou stranou obalu se mám řídit. Přijde mi to velice nesolidní vůči zákazníkům.

Ještě jednou děkuji za Vaši práci, kterou věnujete sdružení.

Hezký den

Lenka Houžvičková 

PORADNA : Majónéza, Tatarská omáčka

2.5.2007 14:09:46 : Otázka: -----

Můžete mi prosím poradit,jakou mám používat majonézu, případně tatarskou omáčku, vhodnou pro bezl.dietu? Používali jsme Hellmans, ale na té nové už není uvedeno "přirozeně bezlepkové"Děkuji za odpověď. Martina B. 

PORADNA : "Výrobek je vyroben v závodě kde se zpracovává obilí ... "

15.11.2007 18:03:20 : Otázka: Hana Čápová

Dobrý den, ještě by mne zajímalo, co jak mám chápat, když je na některých výrobcích sice neudán lepek v jeho složení, ale je tam upozornění, že je vyroben v závodě, kde se zpracovává obilí, mléko, ořechy ap.? Díky moc za odpověď. 

PORADNA : Povolené množství lepku

19.12.2008 9:15:13 : Otázka: Andrea Bažantová

Dobrý den, stále mám problémy s výrobky které obsahují stopy lepku. Kolik je prosím povolené množství gliadinu ve 100g výrobku? Moc by mi Vaše odpověd pomohla. Děkuji Andrea 

PORADNA : Krabí tyčinky

16.12.2008 11:50:30 : Otázka: -----

Mám dotaz, kde se dájí koupit bezlepkové krabí tyčinky pokud nějaké existují. Plzeň 

Celkem 144 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace