Potraviny a suroviny

PORADNA - Sýry, zmrzlina, ... - pomozte paní Libuši

Čekám na adresu od paní Libuše. Seznam bezl. výrobků z VÚPP mám již připravený k zaslání. Děkuji VŠEM za pomoc paní Libuši i mně. Na všechny emaily odpovím a dohodneme další postup :-). Ještě jednou díky Vám! Více pod článkem v "komentáři".

Vážená paní Bušínová,

  už jednou /před dvěma lety /jsem Vás žádala o radu ohledně bezlepkové diety.Byla jste tehdy dlouho nemocná,ale přesto jste mi na můj dotaz odpověděla.Dnes se na Vás obracím ještě s jedním dotazem.

  Buďte tak laskavá a poradte mi,jaké sýry můžu při bezlepkové dietě jíst.V obchodech vidím celou škálu sýrů a moje konzumace se scvrkla pouze na tři - nula procentní eidam,lučinu a někdy si koupím nivu/to ani nevím,jestli smím jíst/.Kozí a ovčí sýry bych sníst nezvládla-jinak nevím ,co se hodí.Někde jsem slyšela,že nesmím zrající sýry-ale přiznám se,že ani přesně nevím,které to jsou.Na internetu mi to při dotazu na dlouhozrající nic nenašlo.

           Tak se nezlobte,že využívám Vašich znalostí ,a pokud Vás to nebude moc obtěžovat,odepište mi.

                                                                                               Za odpověď předem děkuji, Libuše 

Pěkný den paní Libuše,

 
abych Vás ani tentokrát nezklamala :-) a viděla jste, že si všech dotazů vážím. Stále bojuji s nemocí. Znovu jsem musela na operaci, chemoterapii, ...
 
K Vašemu dotazu. Sýry mohou celiaci jíst všechny!!! Jen pozor, některé měkké sýry (hlavně z Polska) mohou obsahovat pšeničnou vlákninu. To znamená číst složení, nic víc.
 
Co ještě nejíte???  Vřele Vám doporučuji na dnes už mém webu (musela jsem kvůli zdravotnímu stavu zrušit občanské sdružení) otevřít si na úvodní straně - vlevo - databáze bezlepkových výrobků . Zpracovává ji Výzkumný ústav potravinářský Praha, který je tímto úkolem pověřen a dělá jej metou ELISA. Jsou zde zařazeny stovky prověřených výrobků, které jsou vhodné pro bezlepkovou dietu. Platí starý i nový seznam.
 
Zdravím,
Iva Bušinová, poradce pro bezlepkovou dietu


Paní Bušínová,
     

  moc Vám děkuji za odpověď.Je obdivuhodné,že máte sama mnoho starostí se zdravotním stavem a ještě jste ochotná pomáhat dalším lidem.Je mi moc líto,že Vás trápí těžká nemoc.

  Na ten web se podívám,ale vůbec nevím,jak se na něj dostanu.Ke mně někdy chodí jedna slečna,která mi s počítačem pomáhá.Tak ta si určitě bude vědět rady.Má tady na starosti některé lidi z našeho Domova důchodců a na štěstí chodí i ke mně.Já umím jen číst meily,které dostanu,posílat meily a případně přeposílat  fotografie-to mi stačí.

   Ptáte se ,co ještě nejím.Celý život jsem si na zmrzlinu ani nevzpomněla a teď najednou na ni dostanu velkou chuť.Sem tam bych si koupila i tu drahou,ale nejsem si jistá,jestli to můžu.Kdysi do vesnice,kde jsem několik let byla, přijíždělo auto s mraženými výrobky-a taky měli zmrzlinu označenou přímo jako bezlepkovou.Takže se domnívám,že běžnou jíst nemůžu.Ale jestli se dostanu na ten web,určitě se to tam dozvím.        

  Paní Bušínová ,už nemudsíte odpovídat,stejně jsem Vás obtěžovala.Nevěděla jsem o Vaší nemoci.Tak promiňte.

                                                Přeji Vám,ať se nakonec uzdravíte,i když vím,že léčba je moc frustrující a dlouhá.

                                                                                                                                 Zdraví Vás Libuše

Jestli jste se rozhodli paní Libuši pomoci, vytiskněte prosím všechny položky nové verze databáze bezlepkových výrobků, kterou zpracování VÚPP. Nebo máte jiný nápad jak paní z Domova důchodců pomoci? Napište - info@bezlepkovadieta.cz. Paní Libuši databázi pošlu poštou, emaily internetem. Nevím, zda se najde někdo ochotný pomoci, předokládám že ano, proto prosím předem napište, nebo zavolejte na mé mobilní číslo: 605878337. Děkuji, Iva Bušinová
Komentáře k článku
:
:
:
CLLKS:
Od: ivab
Datum: 29.10.2013 13:57:36
Přátelé, nečekala jsem tak velkou vlnu solidarity. Jste úžasní!!! Upravení a vytisknutí bezlepkové databáze z VÚPP se téměř okamžitě ujal pan Češka (technický pomocník tohoto webu) po té, co jej zaslala jedna z Vás. V tuto chvíli jen čekám na adresu paní Libuše a osobně ji seznam a další Vaše rady pošlu. Omluvám se všem, kteří s pani Libuši chtěli osobně mluvit nebo napsat. Nemám svolení s poskytnutí jejího kontaktu. Všechny Vaše emaily ji zašlu. Osobně Vám chci poděkovat za množství nádherných a dojemných emailů, plných povzbuzení, víry a nadějí. Vaše vzkazy mi moc pomohly. Děkuji! Všem odpovím a dohodneme možnosti Vaší pomoci. Vaše Iva Bušinová

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace