Potraviny a suroviny

PORADNA: Celozrnná mouka

Dobrý den,

můžete mi prosím objasnit situaci ohledně celozrnné mouky a bezlepkové ditey. Už druhý den se snažím na internetu zjistit co přesně znamená pojem "celozrnná mouka" a jaký má vztah k bezlepkové ditetě. Není mi bohužel jasné, jestli celozrnnou mouku člověk při bezlepkové dietě smí zařadit do jídelníčku nebo ne.


Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem, Jan K.

Dobrý den,

"u celozrnné mouky nejsou odstraněny před mletím obalové vrstvy zrna a klíček. Tyto části zrna obsahují největší množství cenných látek a vlákniny a proto si celozrnná mouka zachovává všechny původní živiny a není to jenom ochuzená škrobovitá hmota." - tolik citace. Jinak je těžké obecně na vaši otázku odpovědět. Celozrnné mouky mohou být jak bezlepkové - pohanková, kukuřičná, rýžová a třeba sójová.  Ale také s obsahem lepku - pšeničná, žitná, ječná, ovesná. Pokud budete chtít použít celozrnnou mouku pro bezlepkovou dietu, bude tedy nutné, aby jste si jednak zjisil, z jaké obiloviny byla vyrobená a také zda její výroba byla skutečně bezlpeková, bez kontaminace. 

Poradce pro bezlepkovou dietu, Ing. Iva Bušinová

Komentáře k článku
:
:
:
GZADF:
Od: Terezie
Datum: 12.2.2014 9:34:32
Dobrý den. Teď jsem na nějaké stránce, když jsem hledala bezlepkové suroviny ke koupi našla nějakou stránku a tam nabízeli špaldovou mouku (celozrnnou,necelozrnnou aj.). ta je vhodná pro celiaky? přeci jen je to taky pšenice...

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace