Potraviny a suroviny

PORADNA: Opečením pšeničného toustu se z něj lepek ztratí?

vyhánění lepku podle paní doktorkyVážená paní Bušínová, mám k Vám dotaz, neboť si myslím, že jste nadmíru informovaná, co se týče bezlepkové diety.
Slyšela jsem hovořit v rozhlase jednu paní doktorku, (bohužel už nevím jak se jmenovala), že když se normální toustový chléb opeče v topinkovači, opečením z něj lepek ztratí.
 
Nemohu tomu uvěřit. Že by se tím procesem opékání úplně lepek ztratil, když ten chléb je upečený z normální pšeničné mouky. Ta lékařka to ale tvrdila. Že jsou to prý nové poznatky.
 
Prosím napište mi svůj názor nebo se o tom někde informujte. Jistě máte mnoho kontaktů na různé odborníky. Děkuji za Váš čas, který jste mému dotazu věnovala a za odpověď.

Helena

Dobrý den paní Heleno.

NE!!!!! Nevím jak své NE víc zdůraznit. Opečením v toustovačí se lepek z pšeničného toustu neztratí. Docela by mě zajímalo, která lékařka a v jakém pořádu tato informace zazněla. Prosím pokud jste to někdo slyšel a pamatuje si podrobnosti, dejte mi vědět. Díky.

ing. Iva Bušinová

Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu

Komentáře k článku
:
:
:
ELSXM:
Od: Miroslav
Datum: 28.6.2018 16:18:19
Lepek v ŽÁDNÉM případě nelze nijak oddělit z obilovin ani z ničeho jiného z mouky protože obsahují AŽ 96% lepku,
Od: Sylvie
Datum: 16.5.2015 22:25:36
Dobrý den, bohužel mám stejnou zkušenost z televize, kde tvrdili, že mouka při tepelné úpravě nad X°C ztrácí lepek. Bylo mi hned divně, proč se tedy vyrábějí směsi bez lepku, když klasickou mouku stačí jen tepelně zpracovat. Dokonce si myslím, že jsem to zahlédla v čekárně u doktora, ale už taky nevím :(
Od: Sylvie
Datum: 16.5.2015 22:25:35
Dobrý den, bohužel mám stejnou zkušenost z televize, kde tvrdili, že mouka při tepelné úpravě nad X°C ztrácí lepek. Bylo mi hned divně, proč se tedy vyrábějí směsi bez lepku, když klasickou mouku stačí jen tepelně zpracovat. Dokonce si myslím, že jsem to zahlédla v čekárně u doktora, ale už taky nevím :(
Datum: 28.2.2011 12:28:55
A nespletly jste se dámy ?? Ani se mně nechce věřit, že mezi lékaři panuje taková neznalost. A to dostali přidáno !!! R.H.
Datum: 10.2.2011 15:11:46
Dobrý den, vážená paní Bušínová. Díky moc za odpověď. Já jsem si to hned myslela, že je to strašná hloupost. Horší na tom je to, že někteří mí známí, kteří toto tvrzení také slyšely, tomu věří. Jestli se mi povede zjistit, která lékařka a na jaké rozhlasové stanici, toto tvrzení propagovala, hned vám to sem napíši. Přeji hezký zbytek dne a příjemný nadcházející víkend. S pozdravem HELENA KOPÁČKOVÁ.
Od: mirka
Datum: 7.2.2011 14:34:11
Zdravím vás.Po delší době nahlížím na stránky a jsem z tohoto příspěvku šokována. Důvod je ten, že mi rovněž jedna paní povídala, že nějaká doktorka , mám dojem že v Apetitu, v rozhlase povídala, že když se opeče mouka na pánvičce a pak se teprve použije, je opečením bezlepková. Málem mne z této informace trefilo, ale tahle informace ted putuje mezi lidmi... Mějte se hezky, Mirka Lukášíková

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace