bezlepkovadieta.cz » Poradna » Potraviny a suroviny

Potraviny a suroviny


Nejste si jisti, co vlastně můžete jíst když vám lékař nařídil dodržovat bezlepkovou dietu? Pak tady pro vás máme diskusní téma bezlepkové potraviny.

 

Celkem 144 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

PORADNA - Sýry, zmrzlina, ... - pomozte paní Libuši

Čekám na adresu od paní Libuše. Seznam bezl. výrobků z VÚPP mám již připravený k zaslání. Děkuji VŠEM za pomoc paní Libuši i mně. Na všechny emaily odpovím a dohodneme další postup :-). Ještě jednou díky Vám! Více pod článkem v "komentáři".

Vážená paní Bušínová,

  už jednou /před dvěma lety /jsem Vás žádala o radu ohledně bezlepkové diety.Byla jste tehdy dlouho nemocná,ale přesto jste mi na můj dotaz odpověděla.Dnes se na Vás obracím ještě s jedním dotazem.

  Buďte tak laskavá a poradte mi,jaké sýry můžu při bezlepkové dietě jíst.V obchodech vidím celou škálu sýrů a moje konzumace se scvrkla pouze na tři - nula procentní eidam,lučinu a někdy si koupím nivu/to ani nevím,jestli smím jíst/.Kozí a ovčí sýry bych sníst nezvládla-jinak nevím ,co se hodí.Někde jsem slyšela,že nesmím zrající sýry-ale přiznám se,že ani přesně nevím,které to jsou.Na internetu mi to při dotazu na dlouhozrající nic nenašlo.

           Tak se nezlobte,že využívám Vašich znalostí ,a pokud Vás to nebude moc obtěžovat,odepište mi.

                                                                                               Za odpověď předem děkuji, Libuše 

PORADNA: Co je vlastně pivo?


Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda je pivo podle zákona u nás vedeno jako alkohol či potravina ? Hana

PORADNA: Celozrnná mouka

Dobrý den,

můžete mi prosím objasnit situaci ohledně celozrnné mouky a bezlepkové ditey. Už druhý den se snažím na internetu zjistit co přesně znamená pojem "celozrnná mouka" a jaký má vztah k bezlepkové ditetě. Není mi bohužel jasné, jestli celozrnnou mouku člověk při bezlepkové dietě smí zařadit do jídelníčku nebo ne.


Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem, Jan K.

PORADNA: Mohu jako celiak pít víno?

Dobrý den, na webových stránkách věnovaných celiakům jsem se dočetl, že jako celiak nesmím pít víno.  Prý obsahuje lepek. Je pro celiaky rozdíl mezi červeným a bílým vínem?  Bezlepkovou dietu držím téměř deset let.

Děkuji za odpověd, Pavel z Prahy

PORADNA: bílý bezlepkový chléb

Dobrý den, prosím Vás touto cestou o radu ohledně výrobku "bezlepkový chléb bílý Smak Žycia".
výrobce: netraeuropa sp.z.o.o. 34-300 Žywiec PL
distributor pro ČR: Vega provita s.r.o. Radniční 1242, Fr.Místek, DIČ CZ 26831601
 Tento výrobek má na obalu znak přškrtnutého klasu s nápisem bezlepkový, ale ve složení je uvedeno, že obsahuje pšeničný škrob, dále kukuřičný škrob, palmový olej, droždí, mléko, sojovou mouku atd.
Mohu tento výrobek používat jako bezlepkový?
Děkuji za odpověď  K.  M.

PORADNA: Vegetariánský bujón Würzl

Dobrý den, marně pátrám po internetu, ale za boha nemohu nikde zjistit, zdalipak vegetariánský bujón Würzl obsahuje lepek nebo ne. Chci uvařit kamarádce, která je ciliak a sebemenší množství lepku jí škodí.
Děkuji za odpověd. Zdraví N. Třešňák

PORADNA: Jsou výrobky zn. Celi hope bezpečné pro celiaky? Ano, říká výrobce a dodává ...

Celi hope arašídováIng. Martincová, návštěvnice webu, nám zaslala vyjádření výrobce oblíbených bezlepkových výrobků zn. Celi hope k jejímu dotazu, týkajícímu se obsahu ječného sladu.

Dotaz ing. Martincové: 

dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně Vašeho výrobku oplatka Celi hope arašídová, kterou nabízíte jako potravinu vhodnou pro bezlepkovou dietu.
Oplatky dlouhou dobu kupuji. Při minulém nákupu jsem narazila na oplatky, které byly ). Je stále oplatka vhodná pro bezlepkovou dietu, i když obsahuje ječmenný slad zakázaný pro pro bezlepkovou dietu? označeny nálepkou, na které je napsáno "OBSAHUJE: ječmenný slad". Je stále oplatka vhodná pro bezlepkovou dietu, i když obsahuje ječmenný slad zakázaný pro pro bezlepkovou dietu?
 

PORADNA: Opečením pšeničného toustu se z něj lepek ztratí?

vyhánění lepku podle paní doktorkyVážená paní Bušínová, mám k Vám dotaz, neboť si myslím, že jste nadmíru informovaná, co se týče bezlepkové diety.
Slyšela jsem hovořit v rozhlase jednu paní doktorku, (bohužel už nevím jak se jmenovala), že když se normální toustový chléb opeče v topinkovači, opečením z něj lepek ztratí.
 
Nemohu tomu uvěřit. Že by se tím procesem opékání úplně lepek ztratil, když ten chléb je upečený z normální pšeničné mouky. Ta lékařka to ale tvrdila. Že jsou to prý nové poznatky.
 
Prosím napište mi svůj názor nebo se o tom někde informujte. Jistě máte mnoho kontaktů na různé odborníky. Děkuji za Váš čas, který jste mému dotazu věnovala a za odpověď.

Helena

PORADNA : Bezlepková varianta BEBE sušenek

SMS: Hezký den paní Bušinová, chtěla bych se zeptat, nevíte jestli existuje bezlepková varianta BEBE sušenek?

Děkuji, krásné léto.  Jarošová P.

Celkem 144 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace