Poradna gastroenterologa pro dospělé

PORADNA: Prý už dcera nemá celiakii?

Dobry vecer potrebujem surne radu mam 17rocnu dceru ktora 6 rokov trpela celiakiou. Dna 19.11.2012 nam lekarka oznamila ze uz nemusi drzat bezlepkovu dietu, coz zistili pri odberoch krvy zistili a mame hned prejst na lepok. Mam velke obavy aby sa nezhorsil jej zdravotny stav. Vie mi prosim niekto poradit?

Dakujem, Helena

Reakce na tento dotaz by měla vyjít od lékaře - gastroenterologa, ale proto, že odpověď spěchala, ujala jsem se jí já, poradce pro bezlepkovou dietu.

Pokud byla Vaše dcera diagnostikovaná jako celiačka, pak má tuto nemoc po celý život! Vaše lékařka zřejmě o nemoci nic neví. Doporučuji vyžádat si všechny nálezy dcery a obrátit se na jiného lékaře - gastroenterologa. Zjistit si, zda nový lékař má pacienty s celiakií a nemoci rozumí.
Pokud dcera dodržovala správně bezl. dietu, její organizmus se vyléčil (ale nemoc nezmizela!!). Ovšem v tomto stavu není možné udělat znovu test na celiakii. Dcera by musela asi 3 měsíce dietu nedodržovat (být na zátěži lepkem) a pokud je celiak, znovu si poškodit tenké střevo, aby se nemoc diagnostikovala.

S pozdravem Ing. Iva Bušinová, poradce pro bezlepkovou dietu

Komentáře k článku
:
:
:
RKNFE:
Od: Anton Man
Datum: 18.11.2015 17:12:13
Dobrý den,chtěl jsem se Vás zeptat ohledně zjištění celilakie. Již v roce 1996 bylo podezření na celilakii ,ale pro nevědomost lékařky,že nebyly moc velké problémy se nikdy dieta nedržela. V roce 2013 ale začaly být veliké problémy a na radu lékaře co dělal sono břicha a viděl poškozené střevo,bylo doporučena bezlepková dieta.Na odběry krve nikdo nás neposlal.Až po 19 měsících dodržování přísné diety jsem šel na odběry a výsledky jsou negativní. Při dietě se mně spousta zdrav problémů upravila,i poškozené střevo.Jestliže mám dle výsledků krve negativní,nemám dietu tedy dodržovat?I když vím,že se nejspíše opět zhorší můj stav? Je možné,že by dodržování diety po dobu 19 ti měsíců výsledky zkreslovalo?Mám obavy opět znovu začít jíst bezlepkově .Laktozovou intoleranci mám potvrzenou. Mnohokrát děkuji za odpověď Anton Man

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace