Pečení v domácí pícce

PORADNA: Co s míchacím hákem, který uvízne v chlebu?

Calta z PanasonicuDobrý den, připravuji pro sebe a svou dceru bezlepkový chléb v domácí pícce. Mám jak značku Eta i Panasonic. Panasonic se mi lépe osvědčil pro pečení bezl. chleba a také považuji za výhodu, že v chlebu mi zůstane jen jeden otvor po míchacím háku.  U obou pícek se mi ale stává, že z míchací nádoby vyklopím upečený chleba s hákem uvnitř. Je dost těžké, pak hák z chleba dostat. Máte nějakou radu?

Díky za odpověď, Jarmila H. od Liberce

Dobrý den Jarmilo,

podobný problém jako vy řeší hodně celiaků, mě nevyjímaje. Možnosti jsou dvě. Po upečení nechámCalta s hákem uvnitř z pícky Panasonic chleba v pečící nádobě ještě asi 3 až 5 minut. Střídka okolo míchacího háku se lehce orosí a při vytahování zpravidla zůstane hák na svém místě v nádobě. Nebo si vyrobit "udělátko" - háček na vytahování. Docela dobře funguje obyčejná silnější sponka na papíry, kterou rozdělám, drát zahnu a můžu vytahovat. Zpravidla jej také hned ztratím, tak s každým pečením vyrábím Calta a sponka na papírnový. Určitě nedoporučuji vytahovat hák pomocí vidliček atd. Povrch háku se poškrábe a o to hůř se pak vytahuje.

Nafotila jsem přípravu bezlepkového chleba Celia z nabídky našeho zásilkového obchodu a vytažení háku pomocí sponky na papír.Calta Směs na bezlepkový chléb Calta si můžete objednat ZDE.

Přeji hodně štěstí

ing. Iva Bušinová, Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu

Komentáře k článku
:
:
:
MEPWR:
Od: Inga
Datum: 12.5.2011 23:15:47
Dobrý den, já podobně jako Martina, hned po posledním míchání těsta , ještě před kynutím vytáhnu háky ven, uhladím těsto. Po upečení se chléb v pohodě vyklopí, bez poškození.
Datum: 18.4.2011 15:52:29
Já když jsem si koupila pekárnu chleba, tak jsem hned v základním vybavení měla háček, kterým se míchací hák dá z těsta lehce vytáhnout - jinak bych asi použila trochu větší háček na háčkování, kterým se dá míchací hák snadno vytáhnout. Musí být ovšem splněna podmínka, že hroty, na kterých je míchací hák nasazen před přípravou těsta namažeme sádlem, aby se daly lehce sundat míchací háky z čepů. Bez tohoto namazání se dá chléb vytahnout z pekárny jen ztěžka. Marcela
Datum: 11.4.2011 19:58:41
Vážená paní Jarmilo H. Velmi, ale velmi se divím tomu, že k pekárně na chleba od firmy ETA jste nedostala specielní háček na vytahování hnětacích háků. Nicméně ale v návodu k použití u téměř 95% pekáren je i informace o tom, kdy můžete vytáhnout hnětací háky (namoučenými prsty v bezlepkové mouce) z těsta. Většinou Vás na to upozorní několikeré pípnutí pekárny. Moje ETA HARMONY to dokáže. Mám také dvě pekárny, na tu druhou si ne a ne vzpomenout (je na chalupě) a ta pípá 5x. Vytahovací háček na háky je úplně stejný jako u pekárny ETA. Jen tak docela nestoudně se táži a za to se velmi a velmi omlouvám. Přečetla jste si dobře návod k použití ?? Nevyhodila jste něco, co se Vám zdálo nepotřebné a navíc? Bohužel tato forma diskuse mně nedovolí poslat Vám fotografii háčku na vytahování hnětacích háků z chleba. Moc a moc se omlouvám za možná drsnou radu. R.H.
Od: Alza
Datum: 11.4.2011 13:08:46
Zdravím, k některé pekárně jsme dostali i takový háček s možností navlečení na prst. Někam jsem ho založila, používám plastovou lžičku soudruhů z NDR :-) Je to ta, která je trochu odolná teplotě, opačným koncem strčeným do háku vždy jednoduše vyjmu. Lžička nic nepoškodí a je pružná.
Od: Martina
Datum: 11.4.2011 12:41:32
Dobrý den, Jarmilo, řeším to tak, že hlídám, kdy pekárna přestane míchat těsto a poté háky vytáhnu, zpravidla ještě uhladím těsto a nechám dopéct.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace